71-latek przywłaszczył sobie kartę bankomatową
Pod koniec czerwca tego roku 71-latek przywłaszczył sobie znalezioną na jednym z wałbrzyskich parkingów kartę bankomatową. 
Dodatkowo kilkakrotnie dokonał nią transakcji bezgotówkowych w różnych sklepach naszego miasta. Teraz mieszkaniec Wałbrzycha odpowie przed sądem. Mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu.
 
23 czerwca 60-letni wałbrzyszanin zgubił na parkingu przy ul. Hetmańskiej w dzielnicy Podzamcze kartę bankomatową. Zorientował się jednak o tym dopiero po czasie. Zanim zablokował kartę inna osoba skorzystała z niej już 9-krotnie dokonując transakcji zbliżeniowych i powodując straty w kwocie blisko 300 złotych.
 
Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze pierwszego komisariatu w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych ustalili sprawcę szeregu przestępstw. 71-letni wałbrzyszanin został zatrzymany 5 sierpnia przy ul. Basztowej w Wałbrzychu. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Za przywłaszczenie znalezionej karty, a także kradzieże z włamaniami na konto bankowe stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno