Menu

Sierpień w Starej Kopalni

Kolejne dni sierpnia w Starej Kopalni w Wałbrzychu przyniosą następne atrakcje – cotygodniowe Nocne Zwiedzanie, kino samochodowe oraz wernisaż nowej wystawy.

Sierpień w Starej Kopalni
W dniach 11-12.08.2020 w godzinach 10.00-18.00 na terenie kompleksu będzie można zobaczyć interaktywną wystawę będącą częścią ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Zdrowia #STOPFEJKFRIENDS. Specjalne stoisko z multimedialną wystawą odwiedzi kilkanaście miejscowości 
w Polsce, wśród których znalazł się także Wałbrzych. #STOPFEJKFRIENDS to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna skierowana do młodzieży, która upowszechnia wiedzę na temat szkodliwości narażenia na dym tytoniowy oraz szkodliwości palenia elektronicznych papierosów.
 
W tym tygodniu, 12 sierpnia pojawi się wystawa prac z kolekcji Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Na ekspozycji znajdą się prace z przeglądów i plenerów artystycznych, autorów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wystawa w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej będzie czynna do końca września – wstęp wolny. Z kolei w galerii budynku B10 dostępna jest wystawa malarstwa wałbrzyskiego artysty Takis’a Makanadasis „Mój świat – malarstwo”, którą zorganizowano z okazji 50-lecia twórczości artysty. 
15 sierpnia Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury i Miastem Wałbrzych zaprasza na kino plenerowe na placu Magistrackim w Wałbrzychu. Widzowie zobaczą film Jerzego Hoffmana „1920 Bitwa Warszawska”. Start projekcji o godzinie 20.30, udział bezpłatny.
 
W przyszły piątek, 21 sierpnia Stara Kopalnia zaprasza na otwarcie nowej wystawy „Niebezpieczne zabawy” autorstwa Henryka Cześnika - absolwenta Wydziału Malarstwa PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni Kazimierza Ostrowskiego, w 1977 r. Tytuł profesora nadzwyczajnego otrzymał 
w 1994 r., a od 2003 r. jest profesorem zwyczajnym na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi malarską pracownię dyplomującą na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w renomowanych galeriach na całym świecie.
Wystawa pt. Niebezpieczne zabawy składa się z prac powstałych  – w większości –  w ostatnich 15-tu latach. Organizatorzy: Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie,  Agencja Zegart.
 
Wernisaż odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 18.00 – wstęp wolny. Liczba jest ograniczona – obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Wystawa czynna do 11 października.
 
Również 21 sierpnia, o godzinie 21.00 odbędzie się kolejna edycja kina samochodowego. 
Tym razem na ekranie wyświetlony zostanie nagrodzony Oscarem za najlepszą piosenkę muzyczny dramat „Narodziny Gwiazdy”. W rolach głównych Bradley Cooper i Lady Gaga.
 
 
Udział bezpłatny – dla niezmotoryzowanych uczestników będzie przygotowana strefa z leżakami. Organizatorami są Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Miasto Wałbrzych.
 
Do końca miesiąca w każdą sobotę o godzinie 21.00 odbywa się Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni. Taka forma zwiedzania polega na wręczeniu uczestnikom specjalnego ekwipunku i wykonaniu lekkich prac górniczych pod okiem sztygara. Atrakcja trwa ok. 2 godziny i jest urozmaicona różnymi anegdotami opowiadanymi przez przewodnika. Oferta skierowana dla osób powyżej 10-go roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona – bilety dostępne online na www.starakopalnia.pl.
Przez cały okres wakacji Stara Kopalnia zaprasza na zajęcia edukacyjne i warsztaty ceramiczne 
w ramach oferty „Wakacje w Starej Kopalni”. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie instytucji. Ponadto w ostatnią sobotę sierpnia odbędą się kolejne zajęcia z cyklu „Bajtel w kopalni” czyli zajęcia sensoryczne skierowane do maluchów i ich rodziców – szczegóły wkrótce. 
 
W Starej Kopalni można zrealizować bon turystyczny w zakresie usług noclegowych. Szczegółowe informacje dotyczące zasad korzystania z bonów turystycznych znajdują się na stronie: bonturystyczny.polska.travel/.
 
Stara Kopalnia zaprasza na zwiedzanie codziennie w godzinach 10.00-18.00 (ostanie wejście 
z przewodnikiem o godzinie 16.00, w soboty i niedziele o 17.00). Godziny otwarcia w dniu 15 sierpnia pozostają bez zmian.. Bilety dostępne w kasie lub na stronie instytucji w zakładce „Kup Bilet”. Na terenie obiektu stosowane są wszystkie zalecenia związane z pandemią COVID-19, dzięki czemu zwiedzanie Starej Kopalni jest komfortowe i bezpieczne dla turystów. Ruch turystyczny odbywa się jednostronnie, w wyznaczonych miejscach znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji, podczas zwiedzania obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic.
 
szl
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   wakacje  |   wydarzenia  |  

Rozpoczął się sezon na Curling

Spotkania z wałbrzyskimi tajemnicami

Dwa foto-wernisaże w Starej Kopalni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij