Policja sprawdzała autobusy

Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy przeprowadzili na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego akcję, która miała na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie autobusów. 

Funkcjonariusze sprawdzali, czy przewoźnicy oraz sami kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób oraz przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce. Zwracali uwagę również pasażerom, którzy nie zakrywali ust i nosa w trakcie przejazdu autobusami.
 
Policjanci kontrolowali m.in. oświetlenie zewnętrzne autobusów, układ hamulcowy, ogumienie, właściwe oznaczenie i zastosowanie wyjść awaryjnych, dodatkowe wyposażenie, które powinno znajdować się w pojeździe, stan szyb, sprawność wycieraczek, a także czy w pojazdach nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych. Skontrolowanych zostało łącznie 48 pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, ale tylko jedno naruszenie dotyczyło niewłaściwego stanu technicznego. Łącznie policjanci ujawnili 26 wykroczeń przepisów kodeksu drogowego oraz Ustawy o transporcie drogowym.
 
Funkcjonariusze badali kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Wszyscy byli trzeźwi. Mundurowi sprawdzali również, czy w  pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekracza normy dopuszczonej w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce. Z uwaga przyglądali się również pasażerom i zwracali uwagę, czy zakrywają oni usta i nos elementami odzieży lub maseczkami w trakcie pobytu w autobusach. W tym zakresie łącznie pouczonych zostało 21 kierujących, na 2 funkcjonariusze nałożyli mandat karny i sporządzili 1 wniosek do sądu. Pouczyli również 7 pasażerów.
 
red
foto: policja
redakcja@Walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno