Trzech kolejny złodziei zatrzymali wałbrzyscy policjanci

Kolejni złodzieje wpadli w ręce wałbrzyskich policjantów. Pierwszy z nich odpowie za włamanie do altanki oraz kradzież sprzętu budowlanego, drugi za włamanie do szkoły w Głuszycy, a trzeci za kradzież sklepową. 

W wtorek po południu policjanci kryminalni Komisariatu Policji I w Wałbrzychu realizując informacje własne udali się na ul. Piasta, gdzie zatrzymali 42-letniego wałbrzyszanina odpowiedzialnego za włamanie w nocy z 5 na 6 sierpnia do altany ogrodowej na Podzamczu i kradzież butli gazowej.
 
W toku wykonanych czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie również dokonanie kradzieży młota wyburzeniowego o wartości ponad 5 tysięcy złotych z terenu budowy na Białym Kamieniu. Mężczyzna wskazał miejsce ukrycia przedmiotu, który mundurowi zabezpieczyli i przekażą niebawem pokrzywdzonemu.
 
W środę nad ranem w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy oraz policjantów z Głuszycy wpadł 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie w kwietniu tego roku do szkoły w Głuszycy, gdzie skradzione zostały elektronarzędzia o wartości 7 tysięcy złotych.
 
Tego samego dnia około południa ponownie policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kolejnym przestępcy, który tym razem ukradł z jednego z marketów na Podzamczu cztery zestawy markowych klocków o wartości 800 złotych. 45-letni wałbrzyszanin został zatrzymany, a mienie odzyskane.
 
W toku wykonanych czynności procesowych wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. 45-latkowi za dokonanie kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Dwaj pozostali mężczyźnie mogą spędzić za kratami więzienia 10 lat.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno