Ciężarówka w rowie i starcie osobówki z motocyklem

Do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń doszło w poniedziałek na terenie Wałbrzycha oraz gminy Mieroszów. Na drodze pomiędzy Rybnicą Leśną, a naszym miastem do rowu przewrócił się ciągnik siodłowy. W naszym mieście natomiast na ul. Niepodległości zderzył się samochód osobowy z motocyklem.

O pierwszym ze zdarzeń wałbrzyscy policjanci zostali poinformowani wczoraj około godziny 9:45. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierujący ciągnikiem siodłowym w wyniku nieprawidłowego manewru wymijania z innym samochodem ciężarowym na drodze powiatowej  stracił panowanie nad zestawem pojazdów i zjechał z jezdni na pobocze. Zestaw następnie przewrócił się do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy i na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Niewielkie utrudnienia na drodze trwały jednak kilka godzin.
 
 
Do drugiego zdarzenia, tym razem wypadku z udziałem motocyklisty, doszło około godziny 14:40 na ul. Niepodległości w Wałbrzychu. 50-letni kierujący samochodem osobowym skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 52-latkowi prowadzącemu jednoślad. Kierujący motocyklem z obrażeniami prawej ręki trafił szpitala. Badania na zawartość alkoholu w organizmie wykazały, że obaj wałbrzyszanie w momencie zdarzenia byli trzeźwi. I w tym przypadku nie obyło się bez utrudnień na drodze.
 
 
Zaistniałe wypadki są kolejnym przykładem na to, jak ważne są działania prewencyjne prowadzone przez wałbrzyską policję. Przypominamy, że o zasadach bezpieczeństwa powinni pamiętać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Zwracamy jednak uwagę, że to właśnie motocykliści są narażeni na poważne w skutkach konsekwencje związane ze zdarzeniami drogowymi, gdyż w pewien sposób są ich niechronionym uczestnikami. Dlatego powinni oni pamiętać, że podczas jazdy jednośladem należy mieć odpowiednio dobrany i właściwie założony na głowie kask ochronny, a także warto stosować profesjonalną odzież ochronną na całe ciało przygotowywaną specjalnie dla motocyklistów.
 
opr.plr
foto: użyczone / KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno