Menu

Co w Starej Kopalni?

Zapowiada się intensywny tydzień w Starej Kopalni w Wałbrzychu – wernisaż wystawy malarstwa Henryka Cześnika, kino samochodowe z Oscarowym filmem oraz Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi.

Co w Starej Kopalni?

Już w najbliższy piątek w Galerii Sztuki Współczesnej Starej Kopalni odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Henryka Cześnika - absolwenta Wydziału Malarstwa PWSSP w Gdańsku. Artysta brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w renomowanych galeriach na całym świecie. Wystawa pt. Niebezpieczne zabawy składa się z prac powstałych - w większości - w ostatnich 15-tu latach. 

 

Wernisaż odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 18.00 - wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona - obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Wystawa czynna do 11 października.

 

Z kolei w piątkowy wieczór Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury i Miastem Wałbrzych zaprasza na kolejny pokaz kina samochodowego - na ekranie pojawią się Bradley Cooper i Lady Gaga w nagrodzonym Oscarem za najlepszą piosenkę muzycznym dramacie „Narodziny Gwiazdy”. Udział bezpłatny - dla niezmotoryzowanych uczestników będzie przygotowana strefa z leżakami

 

W każdą sobotę sierpnia o godzinie 21.00 odbywa się Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą sprawdzić się w roli górników i wykonują lekkie górnicze prace pod okiem sztygara. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób powyżej 10-go roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona - bilet są dostępne online na Otworzy się w nowym okniewww.starakopalnia.pl.

 

Przez cały okres wakacji Stara Kopalnia zaprasza na zajęcia edukacyjne i warsztaty ceramiczne w ramach oferty „Wakacje w Starej Kopalni”. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie instytucji.
 
Ponadto w ostatnią sobotę sierpnia odbędą się zajęcia „Bajtel w farbie” czyli zajęcia sensoryczne skierowane do maluchów oraz ich rodziców. Zajęcia rozpoczną się od oprowadzania po wystawie „Mój świat” Takisa Makandasisa. Po zaczerpnięciu inspiracji dzieci bawić się będą farbą, kolorami poprzez mieszanie barw. Celem warsztatów będzie stworzenie pracy plastycznej przy użyciu różnych narzędzi malarskich. 29 sierpnia instytucja zaprasza maluchy od 0 do 2 lat wraz z rodzicami o godz. 9:00, a starszaki od 3 do 6 lat wraz z rodzicami o godz. 11:00.
 
29 sierpnia w Klubie Muzycznym Montownia odbędzie się koncert jazzowy zespołu Marcina Maseckiego w ramach kolejnej edycji Ensemble Festival. Szczegółowy program festiwalu oraz bilety na koncert dostępne są online na stronie internetowej Starej Kopalni.
 
 
Czas trwania: 1 godzina, grupa może liczyć maksymalnie 10 osób. Wydarzenie jest biletowane - bilety dostępne online na stronie obiektu.
 
szl
inf. prasowa
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Rozpoczął się sezon na Curling

Spotkania z wałbrzyskimi tajemnicami

Dwa foto-wernisaże w Starej Kopalni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij