Menu

60 dni pracy komisarza Kumorka w Boguszowie-Gorcach

"Nadrabianie zaległości zarządczych i sprawozdawczych" - tak o swojej 60-dniowej pracy w ratuszu mówi pełniący obowiązki burmistrza Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek.

60 dni pracy komisarza Kumorka w Boguszowie-Gorcach
24 czerwca Premier powołał Krzysztofa Kumorka na funkcję komisarza w Boguszowie Gorcach. Był to efekt referendum, w którym mieszkańcy odwołali przebywającego wówczas w areszcie burmistrza Jacka Cichurę. Jednym z pierwszych zadań pełniącego obowiązki burmistrza Krzysztofa Kumorka było nadrobienie zaległości względem Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczących sprawozdań finansowych miasta za rok 2019.
 
- Odbyło się to 30 czerwca, z drobnymi problemami technicznymi, które rozwiązaliśmy 1 lipca. Natychmiast po tym zostaliśmy tu uraczeni doraźną kontrolą RIO, która zakończyła się 29 lipca. Wypełniono wszystkie zalecenia, które podczas tej kontroli powstały i czekamy teraz na protokół pokontrolny. Równocześnie rozpoczęliśmy nadrabianie zaległości dotyczących sprawozdawczości opisowej za 2019 rok tak, aby pełną sprawozdawczość złożyć na ręce RIO oraz Rady Miejskiej. Jutro mamy sesję, na której będą procedowanie te dokumenty, które spotkały się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, choć z uwagami dotyczącymi pewnych zaleceń, których mamy się wystrzegać w kolejnych sprawozdaniach - relacjonuje p.o. burmistrza Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek.
 
 
W gminie pracuje obecnie zespół ekspertów, który bada nieprawidłowości wykazane w opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i opracowuje strategię usuwania tych nieprawidłowości.
 
- Są to takie zakresy i wyzwania jak uporządkowanie procedur w zakresie sprawozdawczości finansowej. To był jeden z zarzutów RIO. Optymalizacja procesów zarządczych, co muszę przyznać kuleje w gminie i jednostkach podległych. Budowa zintegrowanej strategii rozwoju gminy, musimy się wywiązać ze wszystkich aspektów dotyczących dokumentów strategicznych do końca 2020 roku. Wyniki tej diagnozy przedstawię po jej zakończeniu a powinna ona potrwać do 30 sierpnia tego roku - mówi Krzysztof Kumorek.
 
 
Obecny stan finansów gminy komisarz ocenia jako średni, choć jak sam przyznaje dopiero lada chwila powinien mieć pełny obraz sytuacji z pierwszego półrocza 2020 roku. To, co najbardziej interesuje mieszkańców, czyli kwestia nowych wyborów w mieście nie została jeszcze rozstrzygnięta.
 
 
- Chciałbym zaapelować aby nie mylić kompetencji tzw. komisarza rządowego, czyli mojej osoby z komisarzem wyborczym. Z mojej obecnej wiedzy wynika, że procedowanie protestu wyborczego jest w toku. Nie zakończyło się postępowanie w tym zakresie. Tak samo ja jak i mieszkańcy oczekujemy na odpowiedni sygnał ze strony komisarza wyborczego, uprawomocnienia się referendum z sądu bo tam są te kompetencje, które decydują o tym, jak będzie wyglądał kalendarz wyborczy. Moje kompetencje są takie, aby po opublikowaniu tych informacji przeprowadzić przedterminowe wybory zgodnie z kalendarzem - dodaje Krzysztof Kumorek.
 
Jak 60 dni pracy komisarza ocenia klub radnych Razem Dla Boguszowa-Gorc, który najbardziej naciskał na przeprowadzenie referendum i zmianę władzy w mieście?
 
- My przede wszystkim oczekujemy nowych wyborów i to jest temat, który nurtuje mieszkańców. Jeśli chodzi o pracę pana komisarza to udało mu się zamknąć szczęśliwie rok 2019 po swoich poprzednikach, którzy zostali odwołani w czasie referendum i to cieszy. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie przedstawiona aktualna sytuacja finansowa gminy, czy zadowalająca i pozwalająca na realizację wszystkich przedsięwzięć zaplanowanych w budżecie - mówi Daniel Geming, przewodniczący kubu radnych Razem Dla Boguszowa-Gorc.
 
Pełne sprawozdanie komisarza Krzysztofa Kumorka znajdziecie poniżej w naszej relacji filmowej:
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zrozpaczony (26 sierpnia 2020 20:23)
Pan Komisarz się głupotami zajmuje a na kopalni w kuźnicach zmywarka leży porzucona
Elwira (20 sierpnia 2020 19:39)
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
widok (20 sierpnia 2020 11:27)
Cytuję użytkownika: Tomek
To nigdy nie było miasto PIS-owskie. Wypad stąd pisiory
Miasto nie było też nigdy ładne, czyste i bogate inteligencją mieszkańców. I co w związku z tym ?
Dość (20 sierpnia 2020 7:49)
Pakuj się Humorek i spadaj do Kamilka
Mieszkaniec Gorc (20 sierpnia 2020 7:47)
Ani PIS ani PO ani żaden inny partyjniak. Tylko kandydat niezależny
Tomek (20 sierpnia 2020 7:43)
To nigdy nie było miasto PIS-owskie. Wypad stąd pisiory
Wallenrod (20 sierpnia 2020 0:39)
Cytuję użytkownika: Mieszkaniec
Niech ogłasza wybory i spada :))) Żaden pisior w tym mieście nie ma szans.
Tak źle życzysz swemu miastu? Kolejnych POkreconych sprzedawczyków wolicie?
Kuzniczaninka (19 sierpnia 2020 23:36)
Dabrowska na Purmistrza a Geming na zastepce Jej Swiatobliwosci.
Brawo (19 sierpnia 2020 23:33)
Panie geming niestety tutaj nie podskoczysz i mozesz sobie nawet do lsiezyca wyc ale Pan Kumorek zostal powolany przez Pana Premiera wiec siedz cicho ludku. Najwazniensze ze ludzie od waldusia nie maja wladzy :)
Gorcowianka (19 sierpnia 2020 22:14)
Wybory, wybory, wybory!!! Przestańcie nas robić w konia. Pozbyliśmy się nieudolnego zastępcy nie po to by znowu rządził nami spadochroniarz. WYBORY, czekamy!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Boguszów-Gorce  |   komisarz  |   po burmistrza  |   krzyszfot kumorek  |   podsumowanie  |   60 dni  |   finanse  |   budżet  |   wybory  |   przedterminowe  |   cichura  |  

Roman Szełemej w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

''Dzień dobry Wałbrzych'' - podcasty na portalu walbrzych24.com

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij