Menu

50 zarzutów dla internetowej oszustki

50 zarzutów postawili policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 26-letniej mieszkance naszego miasta. Kobieta oferowała poprzez internetowy portal aukcyjny produkty, których nie posiadała. Oszustka również wielokrotnie wykazywała zainteresowanie znalezionymi w internecie przedmiotami i wysyłała pokrzywdzonym fikcyjne potwierdzenia wykonania przelewów bankowych. 

50 zarzutów dla internetowej oszustki

26-latka dzięki przestępczemu procederowi w ostatnich miesiącach wyłudziła łącznie blisko 20 tysięcy złotych i oszukała kilkadziesiąt osób z terenu całej Polski. Oferowała ona na jednym ze znanych portali aukcyjnych przedmioty, których nie posiadała. Kupujący wpłacali zaliczki za zakupy w kwocie od  kilkudziesięciu do kilkuset złotych i czekali na przesyłki. Nigdy jednak paczek się nie doczekali. Drugą z metod, którą stosowała oszustka, było wysyłanie fikcyjnych potwierdzeń wykonania przelewów bankowych. W ten sposób część pokrzywdzonych dała się nabrać i dostarczyła zamówione towary przed otrzymaniem zapłaty.

 

Działania  wałbrzyskich policjantów pozwoliły ustalić tożsamość podejrzanej i 18 sierpnia postawić kobiecie zarzuty.  26-latka odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej  i doprowadzenie grupy osób do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Grozi jej 8 lat więzienia.

 

 

szl

foto: użyczone 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

haha (21 sierpnia 2020 9:54)
Cytuję użytkownika: Elwira
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Nie szukam sponsora ale dzwoń to się dogadamy xD typowa kvrwa i jeszcze pewnie gruba i brzydka skoro musi klientów w komentarzach szukać na stronie z "newsami"
Elwira (21 sierpnia 2020 9:17)
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05

Dodaj komentarz

policja  |   oszustka  |   internet  |  

Rekord weekendu - 2,35 promila

Uciekał z prędkością 190 km/h. Potrącił policjanta

Narkotyki: sześć osób zatrzymanych w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij