Menu

Licytacje i Uliczny Karnawał dla Julii

Niedawno informowaliśmy o zbiórce funduszy na leczenie 18-letniej Julii. W ten weekend jej przyjaciele organizują w Nowej Rudzie Charytatywny Karnawał Uliczny połączony z licytacją przedmiotów od darczyńców. Wśród nich znalazło się złote serce od wałbrzyskiej Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień.

Licytacje i Uliczny Karnawał dla Julii
O nowotworze Julia dowiedziała się w kwietniu tego roku. Rozpoczęła się walka o życie. Najpierw Julia przeszła operację, podczas której lekarze pobrali próbki guza do badań histopatologicznych, które potwierdziły najgorsze przypuszczenia. Był to rzadki, szybko rosnący guz ośrodkowego układu nerwowego. Kolejna operacja odbyła się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, było to usunięcie guza.
 
Po operacji rozpoczął się kolejny etap leczenia – chemioterapia a w międzyczasie skonsultowała przypadek Julii z jednym z najwybitniejszych onkologów dziecięcych w USA, który specjalizuje się w leczeniu guzów mózgu – profesorem Jonathanem Finlay’em. Ratunkiem i szansą na pokonanie nowotworu będzie seria autologicznych przeszczepów szpiku. Niestety wciąż nie wiadomo, jaka będzie ostateczna wycena terapii. Wstępnie oszacowano ją na około 900 tysięcy dolarów, czyli ponad 3,5 mln złotych.
 
 
Wiele osób zaangażowało się w pomoc na rzecz Julii a jej zbiórka w serwisie siepomaga w chwili redagowania tego materiału osiągnęła już poziom ponad 2,2 mln zł. W najbliższy weekend będzie okazja by poprawić ten wynik bo w Nowej Rudzie organizowany będzie Charytatywny Karnawał Uliczny, podczas którego zaplanowano licytację wielu przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Wśród nich vouchery, płyty winylowe, upominki, rękodzieła i prezent od Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień z Wałbrzycha.
 
- Na portalu Wałbrzych24 zobaczyłem smutny artykuł o Julii i postanowiłem pomóc. Przekazałem złote serce na licytację. Przesłaliśmy też kwiaty dla Julii by wiedziała, że są dobrzy ludzie, którzy mają serce. Wiemy, że na Dolnym Śląsku ruszyła przepiękna akcja. Juleczko trzymaj się, są ludzie, którzy ci pomogą i pokonasz tę chorobę! - mówi przewodniczący RWS Biały Kamień, radny Rady Miejskiej Wałbrzycha Ryszard Nowak.
 
 
 
Rada wręcza swoje Złote Serca już od wielu lat ludziom, którzy pomagają innym i działają na rzecz lokalnej społeczności. Każde serce jest ręcznie wykonywane przez lokalnych złotników. To również trafi do osoby o wielkim sercu, która zdecyduje się je wylicytować podczas niedzielnej imprezy w Nowej Rudzie.
 
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Elwira (21 sierpnia 2020 9:17)
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Nowa Ruda  |   Julia Kuczała  |   serce  |   licytacje  |   nowotwór  |   guz  |   leczenie  |   zbiórka  |   siepomaga  |  

Podobno wałbrzyskie górnictwo zostało zlikwidowane w połowie lat...

Koszykarze przed wyjazdem do Krakowa zwiedzali Książ

Kolejne pobicie: 16-latkowie skopali rówieśnika

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij