Menu

Sowiogórskie skarby w obiektywie i w sieci

W Centrum Kultury - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy rozstrzygnięto konkurs fotograficzny. Zobacz prace najzdolniejszych młodych fotografów.

Sowiogórskie skarby w obiektywie i w sieci
W konkursie organizowanym przez Centrum Kultury -Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy w ramach zadania grantowego „Sowiogórskie skarby - w obiektywie i w sieci” wzięło udział siedemnastu uczestników. Finał konkursu odbył się 28 sierpnia w siedzibie głuszyckiego CK-MBP i towarzyszyła mu wystawa wybranych przez Jury zdjęć, które zostały zgłoszone do konkursu. Zdjęcia można oglądać na stronie www.ckmbp.gluszyca.pl
 
 
Skład Jury Konkursu stanowiły przedstawicielki Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy, tj. Pani Barbara Sulecka - Przewodnicząca Jury oraz Panie Barbara Rajter, Danuta Rech, Danuta Cieniawska. Jury, biorąc pod uwagę wymogi regulaminu Konkursu i kryteria oceny, dokonało oceny nadesłanych zdjęć.  Decyzją Jury nagrody rzeczowe otrzymali:
 
I miejsce: Jan Brzeziński za zdjęcie pt: „Góra Jajo Jugów”
 
 
II miejsce: Adam Danel za zdjęcie pt: „Walim Grodno”
 
 
III miejsce: Wojciech Żołopa za zdjęcie pt: „Rogowiec Głuszyca”
 
 
Wyróżnienia:
Paulina Ratajczak za zdjęcie pt.: „Głuszyckie Kamyki”,
 
 
Amelia Błaszczyk za zdjęcie pt: „Jedlina-Zdrój Posąg na Uzdrowisku”.
 
 
 
Powyższe zdjęcia zostały wydrukowane i zaprezentowane podczas finału konkursu. Dodatkowo do wydruku i prezentacji w czasie finału wybrano następujące nadesłane na konkurs zdjęcia:
 
- Adam Danel: Głuszyca - Panorama Sierpnicy, Walim - Fregata, Głuszyca - Krzyż na Rogowcu, Jedlina-Zdrój - Borowa,
- Wojciech Żołopa: Dojrzewający rzepak - Głuszyca, Ostry cień mgły - las Głuszyca, W drodze na Wielką Sowę - Grządki, Pieszyce, Stawy - Głuszyca,
- Jan Brzeziński: Zima w Bartnicy, Tajemnicze lasy Ludwikowic Kł., Na Włodzicką Górę z Ludwikowic Kł., Polana Jugowska,
- Marceli Błaszczyk: Jedlina-Zdrój Wodopój - Serpentyny
- Łukasz Kusio: Kamyki Głuszyca, Kamyki Głuszyca 2, Głuszyca ul. Łomnicka
- Magdalena Mucha: Głuszyca - Kamyki
- Aleksandra Jaremenko: Po horyzont
- Katarzyna Borys: Platforma widokowa na Jałowcu
- Daniel Jaremenko: Z drogi do Pieszyc. Spieszno do Pieszyc
- Natalia Nowak: Rogowiec
- Olga Morawiec: Głuszyca - zachód słońca z Rogowca, Widok na Głuszycę, Głuszyca - widok z Kamyków,
- Paulina Ratajczak: Pasmo Gór Sowich.
 
Gratulujemy zwycięzcom konkursu i dziękujemy wszystkim osobom za uczestnictwo. Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy za pomoc w organizacji wydarzenia i przygotowanie słodkiego poczęstunku. 
 
Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy. Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy, Gmina Głuszyca.
 
Przypomnijmy, konkurs adresowany był do mieszkańców Gmin: Głuszycy, Nowej Rudy, Jedliny-Zdroju, Walimia i Pieszyc. Jego celem było ukazanie bogactwa zasobów historycznych oraz przyrodniczych znajdujących się na obszarze 5 gmin Partnerstwa Sowiogórskiego. Konkurs stanowi część zadania grantowego pn. „Sowiogórskie skarby - w obiektywie i w sieci” w ramach projektu grantowego „Wzmocnienie  i wykorzystanie potencjału Gór Sowich”.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   głuszyca  |   konkurs  |   fotografia  |   krajobrazy  |  

Sprawdź samochód przed zakupem w Serwisie Toyota Nowakowski

Dodatkowa opłata za ''ponadliczbowe'' odpady

W sobotę derby - na mecz ubieramy się na czarno

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij