Menu

Licytacje dla Martynki

Trwa walka o życie 12-letniej Martyny, która ucierpiała w wyniku wybuchu gazu w Kamiennej Górze. Lekarze opracowują koncepcję leczenia a mieszkańcy Kamiennej Góry organizują zbiórki i licytacje na rzecz poszkodowanej i jej rodziny.

Licytacje dla Martynki

Przypominamy, że do wybuchu gazu wjednym z bloków w Kamiennej Górze doszło 24 sierpnia. W zdarzeniu lekko poszkodowanych zostało pięć osób, a szósta 12-letnia dziewczynka z rozległymi oparzeniami ciała trafiła do specjalistycznego szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zabrał ją śmigłowiec LPR.

 

Jak informował portal RMF24:

Na 90 procent oceniono oparzenia powierzchni jej ciała. Dziewczynka ma dramatycznie mało skóry. Ordynator oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej w ostrowskim szpitalu dr n. med. Witold Miaśkiewicz  ocenił, stan zdrowia poparzonej 12-letniej Martyny z Kamiennej Góry na bardzo ciężki.

 

- Dziewczynka doznała oparzenia ekstremalnego - podkreślił. - Zespół lekarski ma "koncepcję leczenia dziewczynki". Lekarze pobrali fragmenty skóry i będą przystępować do hodowli komórek, ponieważ dziewczynka ma dramatycznie mało skóry.

 
Dodał, że jeżeli będzie potrzeba, to zostaną zastosowane też przeszczepy rodzinne. To jest bardzo długi proces.
 
- Zobaczymy, jak to dziecko wszystko przetrzyma. Te rokowania nie do końca są korzystne. To wszystko na razie jest wróżeniem z fusów, bo to jest przygotowywanie dziecka do zabiegów dość radykalnych, które są ogromnym obciążeniem, a musimy to zrobić - oświadczył ordynator.
 
12-latka w stanie śpiączki farmakologicznej będzie przebywała przez ok. dwa tygodnie. Ale - jak powiedział dr Miaśkiewicz - jeżeli będzie można zredukować ten okres, to lekarze tak zrobią, bo "nerki mogą tego nie wytrzymać".
 
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze postawiła zarzuty dwóm pracownikom firmy gazowej, którzy pracowali przy wymianie instalacji w budynku. Jeden z nich nie przyznał się do winy  i odmówił składania wyjaśnień. Obaj trafili do aresztu na 3 miesiące.
 
Tymczasem mieszkańcy Kamiennej Góry solidaryzują się z rodziną 12-letniej Martyny. Najpierw zorganizowana została zbiórka na rzecz zapewnienia im podstawowego dobytku.
 
 
 
Od kilku dni na Facebooku funkcjonuje specjalna grupa, gdzie organizowane są licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Dochód z aukcji trafia na specjalne konto w kamiennogórskim MOPS-ie. Mile widziane są osoby, które mogą przekazać cokolwiek na licytację, oraz oczywiście chętni do zakupu przedmiotów i dołożenia cegiełki dla Martyny.
 
 
19 września zaplanowano charytatywny festyn rodzinny pod patronatem burmistrza Kamiennej Góry. Podczas wydarzenia również zbierane będą fundusze na rzecz poszkodowanej w wybuchu rodziny.
 
 
plr
foto: ID Informacje Dolnośląskie
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Kamienna Góra  |   wybuch  |   gaz  |   poparzenia  |   walka o życie  |   licytacje  |   charytatywnie  |   festyn  |   zbiórka  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij