Menu

To było jak huragan (VIDEO)

Powiat świdnicki prawdopodobnie ucierpiał najbardziej w naszym regionie z powodu wczorajszej burzy. Nawałnica trwała kilkanaście minut ale pozostawiła ogrom zniszczeń.

To było jak huragan (VIDEO)

Jak informuje portal Świdnica24, straż pożarna odnotowała na Dolnym Śląsku 383 zdarzenia związane z wczorajszą burzą, w tym 122 uszkodzone budynki. 2 osoby zostały poszkodowane. W działania zaangażowanych było 1658 strażaków i 410 pojazdów. Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie świdnickim – 250.

 

 

Wichura zerwała dachy na wielu domach i budynkach gospodarczych w Olszanach, Czechach, Jaworzynie Śląskiej, Żarowie. Poszycie dachu zerwane zostało m.in. z budynku Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.
 
 
 
W Stanowicach chwile grozy przeżyli piłkarze i kibice podczas meczu. Wichura zniszczyła boisko i infrastrukturę sportową, drzewa spadły na samochody. Wiatr zerwał linie energetyczne. Do dzisiaj bez prądu są mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości w gminach Dobromierz, Strzegom, Żarów, Jaworzyna Śląska i Świdnica.
 
Nieopodal, w Kobierzycach gruby konar przygniótł samochód. Świadkowie relacjonują, że gałąź wbiła się pasażerce w szyję.
 
- Kierowca mówił że pani ma złamany obojczyk, Możliwe, nie wyciągaliśmy gałęzi żeby nic nie zrobić zlego, Pani jak podszedłem to wyglądała na nieprzytomną, Nie za dobrze, poduszki zasłaniały dużo a nie chcieliśmy nic ruszać - pisze Maciej świadek zdarzenia i operator filmu
 
 
Zobacz filmy internautów zarejestrowane wczoraj w różnych miejscach Dolnego Śląska:
 
 
 
 
 
 
 
Dziś rano prądu pozbawione było wiele miejscowości. Usuwanie licznych awarii może potrwać jeszcze kilka godzin:
 
- Oława ul. Cegielniana, Oleandry, Siedlecka, Rybacka, Lipowa , Szkolna - godzina 16.00
- Jaworzyna Śląska ulice: Akacjowa, Brzozowa, Dębowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, - Sosnowa, Spółdzielcza, Wolności - godzina 16.30
- Jaksonów, Bogunów - godzina 15.00
- Rogów Sobócki, Michałowice, Kwieciszów, Stary Zamek, Ręków, Damianowice - godzina 12.30
- Pastuchów ulice: Kolejowa, Kościelna, Stawowa, Wyzwolenia - godzina 12.00
- Miłocice Kolonia - godzina 11.00
- Dobromierz ulice: Cmentarna, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Plac Wolności - godzina 14.00
- Świebodzice ulice Boczna, Ciernie - godzina 12.00
- Wierzbna ulice: Czarna, Klonowa, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Młyńska, Ogrodowa, Pankowicka, Spacerowa, Spokojna, Stawowa, Szańce, Świdnicka, Świerkowa, Wąska; Wiśniowa; Niegoszów; Żarów ulica: Orderu Uśmiechu; Wilków; Gruszów; Stefanowice - godzina 10.00
- Czechy; Grochotów; Olszany; Pasieczna; Stanowice ulice: Olszańska, Strzegomska, Świdnicka, Świebodzka; Stawiska; Strzegom ulica: Piekarnicza - godzina 10.00
- Celów; Godzieszówek; Jugowa; Kłaczyna; Roztoka ulice: 3 Maja, Bolkowska, Jana Pawła II, Kolejowa, Lipowa, Osiedlowa, Rzeczna, Sportowa, Strzegomska, Zamkowa; Tomkowice - godzina 10.00
- Granica; Modlęcin; Olszany; Stanowice ulica: Olszańska; Szymanów; Świebodzice ulice: Lotnicza, Strefowa, Strzegomska - godzina 10.00
- Przyłęgów, Kalno - godzina 10.00
- Mrowiny - godzina 15.45
- Brzoza, Brzeście, Marcinkowice, Boguszyce - godzina 14.00
- Nowy Jaworów - godzina 12.00
 
opr.plr
foto: Muzeum Kolejnictwa
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pukacz (6 września 2020 23:12)
Chwala bukowi ze w co innego sie galaz nie wbila.
? (6 września 2020 18:32)
Cytuję użytkownika: Szełemej musi odejsc
To kara za popieranie Szelemeja
Chyba coś ci się w głowie poprzestawiało
Wyzwalacz (6 września 2020 14:56)
To wszystko stare, poniemieckie, nic nie warte.
Szełemej musi odejsc (6 września 2020 9:52)
To kara za popieranie Szelemeja

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Świdnica  |   powiat świdnicki  |   burza  |   ulewa  |   huragan  |   tornado  |   zniszczenia  |  

Koszykówka: dziś mecz Górnika z Polonią

Ostatnie prace na obwodnicy

Świąteczne konkursy w Świdnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij