Menu

Wybuch w centrum Świdnicy (VIDEO)

Prawdopodobnie wybuch butli z gazem był powodem zawalenia się ściany w budynku przy ul. Wyspiańskiego w Świdnicy.

Wybuch w centrum Świdnicy (VIDEO)

Aktualizacja:

Zastępca rzecznika Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy przekazał informację o jednej poszkodowanej osobie . Doszło do poparzenia górnej części ciała ale jak informowali medycy, życiu tej osoby nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak podaje TVN24 to 24-letni mężczyzna

 

Z informacji strażaków wynika, że w budynku zamieszkiwało 5 osób z czego 3 ewakuowały się same a poparzonemu 24-latkowi z budynku pomogli wydostać się strażacy. Ostatniego lokatora prawdopodobnie nie było w tym czasie w mieszkaniu.

 

Po zakończonej akcji straży pożarnej nie ujawniono nikogo pod gruzami budynku. Rozpoczyna się dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny zdadzenia.

 

- Na miejscu obecni są przedstawiciele Urzędu Miejskiego, m.in. moi zastępcy Jerzy Żądło i Szymon Chojnowski,  sekretarz Maciej Rataj, dyrektor Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej Alicja Masny, przedstawiciele MOPS. Wszyscy poszkodowani objęci zostali opieką i wsparciem - deklaruje Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska 

 

 

 

Zobacz filmy z miejsca zdarzenia:

 

 

 

opr.plr

foto: kadr z filmu

źródło: Świdnica24.pl

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Świdnica  |   wybuch  |   gaz  |   zawalenie  |   ewakuacja  |   straż pożarna  |  

Udekoruj dom i balkon na święta

Konkurs fotograficzny: Świątecznie w Świdnicy. Do wygrania tysiąc zł.

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij