Menu

Funkcjonariusze z Pastuchowa zaatakowani podczas interwencji

12 września świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Powodem wezwania było naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. Interwencja nieoczekiwanie przerodziła się w bójkę. Do sieci trafiło wideo z tego wydarzenia.

Funkcjonariusze z Pastuchowa zaatakowani podczas interwencji
Komunikat policji
 
- W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn.
 
 
Materiał dowodowy w postaci zapisu wideo, którym dysponujemy ukazuje z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci, pomimo tego  jeden z mężczyzn - 47-latek został zatrzymany na gorącym uczynku.
Drugi z mężczyzn 25-latek zbiegł z miejsca interwencji, ale bezpośrednio po zdarzeniu również został zatrzymany. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty - informuje st. asp. Szymon Szczepaniak
 
Za czynną napaść na policjanta, obu panom grozi 10 lat więzienia. 

szl

foto: kadr z filmu

redakcja@walbrzych24.com 

Komentarze

Xyz (14 września 2020 20:08)
Tak to jest posłać babę. A poważnie to ta dwójka powinna natychmiast dostać pracę biurową. Popisali się wyjątkową niekompetencją. Nie daj Boże być skazanym na ich pomoc w poważnym zagrożeniu. Zupełna klapa
barb3 (14 września 2020 18:52)
Cytuję użytkownika: Rafi
To było bezpośrednia czynna napaść na funkcjonariusza. Zagrożenie zdrowia i życia. Wiadomo, że łatwo się komentuje. Bynajmniej niech tych dwóch debili się cieszy,że nie dostali kary w postaci kuli a powinni. Użycie broni było tu uzasadnione. Życzę im długiego wyroku, niech przemyślą swoje zachowanie o ile mają jakieś przemyślenia... .
A nie pamiętasz jak właśnie ci specjalsi z prewencji zaczepiali ludzi zwykłych na ulicach i pakowali swoje mordy w zakupy po czym kwestionowali czy produkty są niezbędne do życia czy też nie ? Bo ja pamiętam także masę innych rzeczy , jak jeździli choćby autami i ogłaszali żeby nie wychodzić z domu po czym robili łapankę w święta wielkanocne na ludzi czy do rodziny nie poszli w odwiedziny . Dlatego wcale mi ich nie żal - są za słabi by zagrozić komuś zdecydowanemu , atakują słabych jedynie.
Astro (14 września 2020 17:19)
Na interwencję gdzie jest bitka i alko wysłali waskobarkowca co daje się pochwycić i rzucić o ścianę i tipsiarę która biega bez celu nie wyciągając choćby gazu. Na takie wezwanie to lecą 2 patrole albo 2 chłopów a nie wieszaki w mundurach. Może przemyślą przejście do straży miejskiej albo terytorialsów.
Pamela. (14 września 2020 17:07)
Cytuję użytkownika: JONY
To interwencja policji, czy harcerzyków?
To interwencja policji.Czynna napaść powinna skończyć się użyciem broni.Fwoch pijanych debili posiedzi 10 lat to zapamięta na całe życie ,że na policjanta nie wolno podnieść ręki!
Rafi (14 września 2020 16:54)
To było bezpośrednia czynna napaść na funkcjonariusza. Zagrożenie zdrowia i życia. Wiadomo, że łatwo się komentuje. Bynajmniej niech tych dwóch debili się cieszy,że nie dostali kary w postaci kuli a powinni. Użycie broni było tu uzasadnione. Życzę im długiego wyroku, niech przemyślą swoje zachowanie o ile mają jakieś przemyślenia... .
JONY (14 września 2020 16:30)
To interwencja policji, czy harcerzyków?
JONY (14 września 2020 16:27)
To akcja policji, czy harcerzyków?
pszemek (14 września 2020 16:26)
To Pastuchów ma swój komisariat lub posterunek ? Tak z tytułu wynika, chyba, że funkcjonariusze to ten gruby z młodym....
pijak (14 września 2020 12:37)
Wodeczka kochana wodeczka 10 lat mi dala

Dodaj komentarz

History Hiking: Opuszczona ciężarówka, ukryte skarby... co skrywają...

History Hiking: Krypta na Dolnym Śląsku. Kto w niej spoczywa?

History Hiking: Pałac w Mokrzeszowie ''wylęgarnią'' nazistów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij