Akademia Pana Kleksa doceniona

Jeszcze niewiele osób miało możliwość zobaczyć najnowszy spektakl Teatru Lalki i Aktora a okazuje się, że już został on zauważony w teatralnym środowisku. Dwa dni po premierze okazało się, że zakwalifikował się do VI edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Witajcie w naszej bajce… i poznajcie niezwykle ekscentrycznego nauczyciela – pana Ambrożego Kleksa oraz jego uczniów. Nauka u kogoś, kto potrafi czytać w myślach, unosić się w powietrzu, z małych rzeczy zrobić duże czy gotować z kolorowych szkiełek, musi być nadzwyczajną przygodą.
 
Akademia to miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Wystarczy otworzyć odpowiednie furtki, by znaleźć się w krainach znanych bajek. Zamiast nudnej edukacji, pan Kleks proponuje lekcje latania, bajania, kleksografii i dość nietypowej geografii z globusem w roli piłki. 
 
 
Akademia to przestrzeń nie tylko dla nieograniczonej wyobraźni, ale także wolności. To azyl dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku. To miejsce, gdzie każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie najważniejsze są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka. Pytanie tylko, czy taka szkoła przetrwa… 
 
 
„Akademia pana Kleksa” to rozśpiewane przygody, które zyskują na atrakcyjności dzięki nowym aranżacjom znanych piosenek. Dzieci z pewnością rozpoznają utwory Brzechwy, a dorośli wrócą do dziecięcych lat. 
 
Premiera i pierwszy pokaz dla publiczności odbyły się w miniony weekend Kolejna okazja na spotkanie z Panem Kleksem nadarzy się w w czwartek 17.09. Następne pokazy zaplanowano 20 i 22 września. Spektakl Zakwalifikował się do VI edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / TLiA. / W. Łomża
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno