Spektakl o pandemii

Zapraszamy na spektakl  „Czas, który się zatrzymał…” w ramach projektu pod tym samym tytułem realizowanego przez Fundację Via Salutis. Spektakl odbędzie się w Starej Kopalni w Klubie Muzycznym Montownia  15.09.2020 r. o godz. 18.00.

Stworzony przez młodzież z grupy teatralnej " Bez Antraktu " jest opowieścią osobistą o czasie pandemii widziany oczami młodego człowieka. Jest przestrzenią do nazwania emocji, uczuć, zwerbalizowania myśli, refleksji. Po spektaklu będzie możliwość podyskutowania na poruszane tematy.
 
Epidemia mocno skierowała naszą uwagę na ludzi starszych, pytanie jednak - czy świat "nie zgubił" ludzi młodych? Projekt "Czas, który się zatrzymał..." dotyczy młodzieży w tym dziwnym i nie do końca dającym się zdefiniować czasie. 
 
- Chcemy uwrażliwić mieszkańców Wałbrzycha  na sytuację młodych osób dotkniętych obostrzeniami pandemii, opowiedzieć, czym był czas "który się zatrzymał" i podjąć dyskusję na temat wrażliwości i potrzeb młodego człowieka, w świecie, który na te potrzeby nie odpowiedział - piszą inicjatorzy projektu.
 
Do realizacji zaproszono młodzież II Liceum Ogólnokształcącego, członków grupy teatralnej Bez Antraktu. Są to osoby młode, poszukujące odpowiedzi dot. sensu, celu, przyszłości.
 
W ramach projektu w wakacje odbywały się  warsztaty otwierające, warsztaty  bezpieczeństwa emocjonalnego i warsztaty kreatywne, po to, by przygotować spektakl i zaprosić we wrześniu wałbrzyszan do KAWIARENKI DYSKUSYJNEJ. 
 
Warsztaty prowadzone przez Janinę Chochłakiewicz opiekuna Koła Teatralnego Bez Antraktu, nauczyciela II LO  oraz Alicję Przepiórską z Fundacji Via Salutis  odbywały się w gościnnych progach Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu.
 
Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha. Projekt pn. "Czas, który się zatrzymał …" jest realizowany przez Fundację Via Salutis w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020". 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno