Pijany kierowca karawanu

Mieszkaniec Jedliny-Zdroju pomógł wałbrzyskiemu policjantowi obezwładnić nietrzeźwego mężczyznę, który kierował karawanem pogrzebowym i miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i ponadto był też pod wpływem narkotyków.

Mężczyzna kierujący karawanem pogrzebowym w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodzkiej najpierw na przejściu dla pieszych wyprzedził nieoznakowany radiowóz, a następnie na podwójnej linii ciągłej kolejny pojazd. Wałbrzyski policjant zareagował na popełnione wykroczenia. Podczas próby wylegitymowania sprawca stał się jednak agresywny, dlatego funkcjonariusz poprosił innych policjantów o wsparcie. W tym momencie na zdarzenie najechał również przypadkowy mieszkaniec Jedliny-Zdroju, który swoją obywatelską postawą pomógł funkcjonariuszowi obezwładnić podejrzanego.
 
W trakcie wykonanych przez przybyłych do pomocy policjantów ruchu drogowego dalszych czynności okazało się, że sprawca jest kompletnie pijany i ma ponad 2,80 promila alkoholu w organizmie. Wykonany test na zawartość narkotyków wykazał natomiast, że 26-latek dodatkowo znajduje się pod wpływem amfetaminy. Karawan pogrzebowy trafił na parking strzeżony na koszt kierującego, a mężczyzna do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.
 
Mieszkańcowi Jedliny-Zdroju policja pogratulowała właściwej, obywatelskiej postawy. Mundurowi apelują po raz kolejny: Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol lub narkotyki, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno