330 przebadanych kierowców, trzech pod wpływem. Kolejny ''Trzeźwy Poranek'' za nami

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili po raz kolejny akcję „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących, którzy wsiedli „za kółko” swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Wieczorem zatrzymano również mężcznę, który miał ponad 1,70 promila alkoholu w organizmie.

Ponad 330 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w poniedziałkowy poranek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Kontrole przeprowadzano od 5 do 9 w rejonie skrzyżowania ulic Orkana z Piotrowskiego w Wałbrzychu.

 

W grupie wszystkich przebadanych osób był 41-letni boguszowianin, który prowadził o godzinie 6:10 samochód osobowy mając ponad promil alkoholu w organizmie. U drugiego kierującego jadącego pojazdem „na podwójnym gazie”  – 51-letniego mieszkańca naszego miasta - badanie wykazało blisko 0,5 promila tej substancji w organizmie. Trzeci uczestnik ruchu drogowego wpadł przed godziną 7:00. W przypadku 50-letniego wałbrzyszanina urządzenie również wskazało blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Zatrzymano także 63-latka na ulicy 11-listopada. Mężczyzna ledwo stał na nogach, a badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,70 promila alkoholu. Wszystkim kierującym w momencie kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

 

Przypomnijmy, za jazdę po alkoholu grożą 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. 

 

szl

foto: uzyczone

redakcja@walbrzych24.com 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno