Ul. Długa znów przejezdna

Dobiega końca udręka kierowców na pograniczu Piaskowej Góry i Szczawna-Zdroju. Firma Budimex - wykonawca Obwodnicy Zachodniej Wałbrzycha kończy prace na ul. Długiej i udostępnia ją na powrót kierowcom.

- Dzisiaj uruchamiamy ul. Długą i Rondo "Tesco" stopniowo zaczyna działać. Przynajmniej częściowo nasze kłopoty związane z budową obwodnicy w tym miejscu ulegną częściowo złagodzeniu - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

W nocy z wtorku na środę komunikacja miejska ma powrócić do rozkładów sprzed zamknięcia ul. Długiej. To z kolei ma pomóc rozwiązać problemy porannego tłoku w autobusach, który pojawił się z początkiem roku szkolnego.

 

Jak przekazał Prezydent Wałbrzycha, budowa obwodnicy idze właściwym rytmem a miejscy urzędnicy stale kontrolują postępy prac.

 

AKUTALIZACJA: 

 

Otwarcie ul. Długiej.
 
Zmiana rozkładów jazdy oraz tras przejazdów autobusów komunikacji miejskiej.
 
Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM w Wałbrzychu informuje, że w związku z zakończeniem kolejnego etapu budowy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha od dnia 16 września nastąpi otwarcie dla ruchu kołowego ul. Długiej, co spowoduje zmianę tras przejazdów oraz rozkładów jazdy linii komunikacyjnych.
 
Linie komunikacyjne:
 
A – C
8-9 powrócą do obsługi pierwotnych tras przejazdów przy zmienionych godzinach kursowania, jednocześnie zmianie ulegną rozkłady jazdy linii:2, 5, 11, 12, 15,18  po przerwie uruchomione zostaną również linie:1 i 4
 
Nowy układ organizacji ruchu w rejonie ronda spowoduje zmianę lokalizacji przystanku Długa – Makuszyńskiego, który przesunięty zostanie za skrzyżowanie z ul. Makuszyńskiego oraz przystanku dla linii nr 18 w kierunku Podzamcza, który przesunięty zostanie ok. 100 metrów za rondo w kierunku ul. Wieniawskiego.
 
Prosimy o zapoznanie się z nową organizacją przewozów oraz zmienionymi godzinami odjazdów.

 

opr.plr

foto: obwodnicawalbrzycha.pl

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno