Menu

605 nowych zakażeń i 24 ofiary koronawirusa

Spory wzrost nowych zachorowań oraz niepokojąco duża liczba zgonów - to najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia dotyczące koronawirusa w Polsce.

605 nowych zakażeń i 24 ofiary koronawirusa
Mamy 605 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
małopolskiego (120), 
mazowieckiego (98), 
śląskiego (62), 
dolnośląskiego (60), 
pomorskiego (41), 
świętokrzyskiego (33), 
opolskiego (28), 
wielkopolskiego (28), 
kujawsko-pomorskiego (22), 
lubelskiego (22), 
warmińsko-mazurskiego (21), 
podkarpackiego (20), 
łódzkiego (17), 
 
 
zachodniopomorskiego (17), 
podlaskiego (11), 
lubuskiego (5).
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 24 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-M i 87-K Grudziądz, 66-K i 90-K Kędzierzyn Koźle, 82-K Gliwice (mieszkanka woj. opolskiego), 54-M Płock, 78-K Łódź, 80-M Zgierz, 69-K Tomaszów Maz., 84-K Gliwice, 84-M Chorzów, 80-M Racibórz, 81-M, 64-K i 75-K Poznań, 85-K Przemyśl, 100-K Augustów, 85-M, 81-K, 74-K i 75-M Kraków, 90-M Grudziądz (mieszkaniec woj. pomorskiego), 70-M i 72-M Szczecin. Większość osób miała choroby współistniejące. 
 
Na Dolnym Śląsku dziś odnotowano 60 nowych przypadków zakażenia.  Dotyczą mieszkańców Wrocławia, Legnicy oraz powiatów: świdnickiego, lubińskiego, bolesławieckiego, jeleniogórskiego, wrocławskiego, kłodzkiego, trzebnickiego i milickiego. Dotychczas w naszym województwie wykryto 4441 zakażeń. Obecnie na kwarantannie przebywa 2035 osób, pod nadzorem epidemiologicznym jest 241 dolnoślązaków a 79 pacjentów jest hospitalizowanych z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia.
 
Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii: 75 134 / 2 227 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dziś wyzdrowiało 451 osób a w sumie już 61 548 Polaków pokonało koronawirusa. Liczba aktywnych przypadków wynosi obecnie 11 359 (-130 w ciągu doby).
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Starszy księgowy (16 września 2020 4:45)
Firmy farmaceutyczne zarobią na szczepionkach około 800 mld dolarów co roku, dla przykładu podam, że budżet Polski wynosi 100 mld dolarów. Teraz już wiecie po co jest ta pandemia, każdego polityka, celebrytę, lekarza można kupić...
Ksiegowy (15 września 2020 16:25)
Cytuję użytkownika: Lucyna
Przecież tu chodzi o zdrowie i życie dzieci szkoły powinny być zamknięte jeżeli ktoś tu uważa że wirus to pseudo wirus to proszę pokazać odwagę i iść stanąć koło zarażonego
Pokaż mi idiotko wpierw zarażonego, jak to będzie fajna babka to nawet ja pocałuje z języczkiem .
Wkur....ny! (15 września 2020 15:22)
Cytuję użytkownika: Lucyns
Mi brak słów na szkoły i cały ten kraj może inni mają coś przeciw temu co piszę lecz szkoły niektóre zamknięte zamiast pozamykać wszystkie to czekają na co? Aż wszyscy się po zarażają
Tobie jak widzę tłumoku,szkoła podstawowa z nauką czytania i pisania by się przydała.Tobie brak słów na szkoły.To widać i czuć z daleka.Do tego wirus głupoty zapanował nad twoją marną osobą.
Wkur....ny! (15 września 2020 15:18)
Cytuję użytkownika: Lucyna
Przecież tu chodzi o zdrowie i życie dzieci szkoły powinny być zamknięte jeżeli ktoś tu uważa że wirus to pseudo wirus to proszę pokazać odwagę i iść stanąć koło zarażonego
To najpierw durna babo pokaż mi tego zarażonego a zapewniam cię że stanę koło niego....Mało! Podam mu rękę,porozmawiam bez ,,kagańca,,.Fałszywy wirus wyjadł ci resztki mózgu.
Starszy księgowy (15 września 2020 15:11)
Profesor Włodzimierz Gut mówi w TVP, że w tej całej koronawirusowej paranoi chodzi o pieniądze, które zarobią wielkie koncerny i ich udziałowcy.https://youtu.be/B-j9jl_rJU8
Lucyna (15 września 2020 15:05)
Przecież tu chodzi o zdrowie i życie dzieci szkoły powinny być zamknięte jeżeli ktoś tu uważa że wirus to pseudo wirus to proszę pokazać odwagę i iść stanąć koło zarażonego
Lucyns (15 września 2020 15:03)
Mi brak słów na szkoły i cały ten kraj może inni mają coś przeciw temu co piszę lecz szkoły niektóre zamknięte zamiast pozamykać wszystkie to czekają na co? Aż wszyscy się po zarażają
Ja (15 września 2020 14:41)
Znowu chca szkoly pozamykać mlodziez nie będzie umiała pisać i czytać będziemy mieli przyszłość narodu przes pseudo wirusa
Riya (15 września 2020 12:26)
Dlaczego nikt nie mówi o kwarantannie klas?Zabronione?Teraz ważna sprawa sprzątanie syfu!w mieście.Jezeli ktoś ma potwierdzone wiadomości o zachorowaniach w szkole powinien powiadamiać rodziców.Tu się nikt nic nie dowie ,wszystko gra !
Młody (15 września 2020 10:53)
To ciekawe że Wałbrzychu nie ma chorych bo u mnie w szkole kilka klas na kwarantannie a w czoraj doszła Ogrodowa .

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Polska  |   Dolny Śląsk  |   koronawirus  |   covid-19  |   sars cov-2  |   statystyka  |   zgony  |   wyzdrowienia  |   zakażenia  |   nowe przypadki  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij