Twórcy History Hiking nominowani do nagrody

Łukasz Kazek i Mateusz Kudła, twórcy kanału History Hiking zostali właśnie nominowani do nagrody "BohaterON" w kategorii dziennikarz.

Od 1  do 31 sierpnia do Komitetu Organizacyjnego wpłynęło blisko 300 zgłoszeń do Nagrody BohaterONy 2020. Spośród wszystkich wyłoniono 35 nominowanych wśród firm, instytucji, nauczycieli, dziennikarzy, pasjonatów, organizacji pozarządowych oraz osób publicznych. Ten rekord uświadamia jak wielu z nas działa aktywnie na rzecz promocji historii Polski XX wieku.
 
 
W ramach wieloletniej przyjaźni, z chęci popularyzacji wiedzy historycznej, a przede wszystkim z pasji – w kwietniu 2020 roku w serwisie YouTube powstał nowy kanał History Hiking. Jego autorami są dwaj przyjaciele, a zarazem dziennikarze – Łukasz Kazek i Mateusz Kudła, którzy co tydzień – w każdy czwartek o godz. 20:00 – publikują kilkunastominutowy odcinek prezentujący wybrane zagadnienie związane z historią  rejonu wałbrzyskiego ,Polski i Europy."
 
Głos można oddac bezpłatnie co 24 godziny z jednego adreu Ip.
 
Aby głos był wazny należy wybrać swojego faworyta w każdej kategorii.
 
Głosować można tutaj
 
Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną– w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ustanowiliśmy ją również dla uczczenia pamięci o uczestnikach walk o stolicę – z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 
Co roku firmy, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne podejmują wiele działań pielęgnujących pamięć o historii Polski i jej bohaterach. By pokazać ich pracę oraz jej wyjątkowe efekty, a także zachęcić innych do promocji pięknej i nierzadko trudnej historii Polski, postanowiliśmy ustanowić Nagrodę BohaterONy.
 
- Pragniemy zwrócić uwagę społeczeństwa na istotę opowiadania naszej historii przez nas samych – ponieważ inni zrobią to za nas – niekoniecznie utrwalając prawdę.
Ze względu na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 2018 rok był dla nas szczególny. W całym kraju – za sprawą społeczników, pasjonatów historii, współczesnych patriotów i osób, które swoim zapałem i kreatywnością są w stanie porwać tłumy, przeprowadzono wiele pięknych oddolnych inicjatyw mających na celu uświetnienie tego wyjątkowego wydarzenia. Nagroda BohaterONy  powstała w 2019 roku w dużej mierze z myślą o nich. - mówią twórcy kanału
 
red
info:użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno