Menu

Twórcy History Hiking nominowani do nagrody

Łukasz Kazek i Mateusz Kudła, twórcy kanału History Hiking zostali właśnie nominowani do nagrody "BohaterON" w kategorii dziennikarz.

Twórcy History Hiking nominowani do nagrody
Od 1  do 31 sierpnia do Komitetu Organizacyjnego wpłynęło blisko 300 zgłoszeń do Nagrody BohaterONy 2020. Spośród wszystkich wyłoniono 35 nominowanych wśród firm, instytucji, nauczycieli, dziennikarzy, pasjonatów, organizacji pozarządowych oraz osób publicznych. Ten rekord uświadamia jak wielu z nas działa aktywnie na rzecz promocji historii Polski XX wieku.
 
 
W ramach wieloletniej przyjaźni, z chęci popularyzacji wiedzy historycznej, a przede wszystkim z pasji – w kwietniu 2020 roku w serwisie YouTube powstał nowy kanał History Hiking. Jego autorami są dwaj przyjaciele, a zarazem dziennikarze – Łukasz Kazek i Mateusz Kudła, którzy co tydzień – w każdy czwartek o godz. 20:00 – publikują kilkunastominutowy odcinek prezentujący wybrane zagadnienie związane z historią  rejonu wałbrzyskiego ,Polski i Europy."
 
Głos można oddac bezpłatnie co 24 godziny z jednego adreu Ip.
 
Aby głos był wazny należy wybrać swojego faworyta w każdej kategorii.
 
Głosować można tutaj
 
 
Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną– w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ustanowiliśmy ją również dla uczczenia pamięci o uczestnikach walk o stolicę – z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 
Co roku firmy, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne podejmują wiele działań pielęgnujących pamięć o historii Polski i jej bohaterach. By pokazać ich pracę oraz jej wyjątkowe efekty, a także zachęcić innych do promocji pięknej i nierzadko trudnej historii Polski, postanowiliśmy ustanowić Nagrodę BohaterONy.
 
- Pragniemy zwrócić uwagę społeczeństwa na istotę opowiadania naszej historii przez nas samych – ponieważ inni zrobią to za nas – niekoniecznie utrwalając prawdę.
Ze względu na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 2018 rok był dla nas szczególny. W całym kraju – za sprawą społeczników, pasjonatów historii, współczesnych patriotów i osób, które swoim zapałem i kreatywnością są w stanie porwać tłumy, przeprowadzono wiele pięknych oddolnych inicjatyw mających na celu uświetnienie tego wyjątkowego wydarzenia. Nagroda BohaterONy  powstała w 2019 roku w dużej mierze z myślą o nich. - mówią twórcy kanału
 
red
info:użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Walus (16 września 2020 10:40)
Czy dzisiaj jest 1 kwietnia? Bo to chyba zart! kazek- bohater! ha, ha. No Lolus juz mu nabije punkty! mam nadzieje ze nie wygra, bo sa ludzie, ktorzy na prawde na ten tytul zasluguja a nie facet od butelki!
Muasine (16 września 2020 10:17)
To chyba jakieś żarty! Wszystko naciagane, że hej. ten facet nie ma zielonego pojęcia o historii. ciekawe czy oddał dokumenty " pozyczone" z kościoła. promuje go TVN- a wszyscy wiedzą doskonale jaka "iedzą" kazek dysponuje. Dziwne , że gdziekolwiek probuje coś znaleźć jakaś tajemnicza moc pojawia się wczesniej i wyciaga ukryte skarby. HISTERYKIEM może byc każdy- prawdziwym historykiem rzadko kto!
Jack (16 września 2020 9:40)
Bardzo dobra wiadomość, głosuje i gratuluję całej ekipę History Hiking za świetny program i promocje naszego regionu .

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Łukasz Kazek  |   Mateusz Kudła  |   nagroda  |   plebiscyt  |   bohateron  |  

Legendy motoryzacji w doskonałej formie (FOTO+VIDEO)

History Hiking: Miejsce zbrodni sprzed lat. Co stało się w lesie na...

Obwodnica z lotu ptaka (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij