Wydarzenia w Świebodzicach

Wielka akcja sprzątania, sportowa impreza charytatywna i najbardziej roztańczony turniej w Polsce - to atrakcje, które w najbliższych dniach odbędą się w Świebodzicach.

W najbliższą sobotę (19 września) w godzinach 11:30-16:00 odbędzie się akcja „Posprzątajmy Świebodzice”. Organizator, Miasto Świebodzice, do udziału w wydarzeniu zaprosiło mieszkańców, organizacje pozarządowe, jednostki i spółki miejskie oraz firmy i przedsiębiorstwa z regionu. „Posprzątajmy Świebodzice” to lokalny akcent ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”.
 
W programie przewidziano dodatkowe atrakcje dla uczestników, m.in. gry i zabawy dla dzieci, prelekcję prowadzoną przez przedstawicielkę organizacji Ekopraktyczni oraz posiłek regeneracyjny.
 
 
Jednak sprzątanie miasta to nie jedyny ważny punkt soboty. Od godziny 16:00 na  stadionie przy ul. Rekreacyjnej rozpocznie się niesamowita akcja „Świebodzice Miastem Serc”, organizowana nieprzypadkowo w Narodowy Dzień Sportu. Sportowcy, Przedsiębiorcy, Samorządowcy, Artyści, Dyrektorzy i Prezesi oraz Mieszkańcy wezmą udział w wydarzeniu podczas, którego zbierane będą środki dla małej Hani Waligórskiej, która każdego dnia walczy o zdrowie. Podczas akcji odbędą się m.in. licytacje, pokazy artystyczne, rekreacyjne oraz zmagania sportowe. Udział potwierdzili m.in.: Michał Kita, zawodnik wagi ciężkiej KSW, Filip Kopij mistrz Europy Jiu-jitsu, Adriana Kurdzielewicz – zawodniczka Metraco Zagłębia Lubin  i wielu innych.    
 
 
 
Ponadto od czwartku do soboty (17-19.09) w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR odbędą się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Podczas trzydniowych zawodów będzie można podziwiać zmagania tancerzy w takich gatunkach muzycznych, jak: hip-hop i break dance. 
 
Program zawodów dostępny TUTAJ.
 
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno