Dwa groźne zdarzenia drogowe jednego dnia

Nadmierna prędkość była przyczyną dwóch poważnie wyglądających zdarzeń, do których doszło w Wałbrzychu oraz Szczawnie-Zdroju. Pomimo iż kilka osób trafiło do szpitala, gdzie udzielona im została pomoc medyczna, na szczęście nie były to obrażenia zagrażające życiu poszkodowanych. Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność na drogach.

Na ul. Strzegomskiej zderzyły się cztery pojazdy. 30-letni mieszkaniec Ząbkowic Śląskich nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i kierowanym przez siebie samochodem najechał na jego tył. Powstał efekt domina i uszkodzone zostały jeszcze dwa kolejne jadące przed sprawcą pojazdy.
 
 
Cztery godziny później na ul. Szczawieńskiej w wyniku nadmiernej prędkości na pobocze wypadł inny kierujący, mieszkaniec Wałbrzycha. Samochód „skosił” punkt oświetleniowy. W obu przypadkach uczestnikom potrzebna była pomoc medyczna. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, choć stan pojazdu z ul. Szczawieńskiej mógłby sugerować inaczej.
 
 
Policja apeluje:
Pomimo sprzyjającej pogody pamiętajmy o dostosowywaniu prędkości do panujących warunków na drodze, o stosowaniu się do ograniczeń prędkości, o wyprzedzaniu innych pojazdów jedynie kiedy jest to dozwolone i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także o stosowaniu wymaganych podczas jazdy pasów bezpieczeństwa. Nie zapominajmy włączać świateł zewnętrznych i zwracajmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni natomiast pamiętać o noszeniu odzieży z elementami odblaskowymi, która przy niesprzyjających warunkach pogodowych oraz w porze nocnej w wielu przypadkach może zapobiec wypadkom drogowym.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno