Menu

600 nowych zakażeń i 10 ofiar koronawirusa

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciagu minionej doby w województwie małopolskim. Na Dolnym Śląśku przybyło 47 zakażonych ale nie ma wśród nich mieszkańców naszego najbliższego regionu.

600 nowych zakażeń i 10 ofiar koronawirusa
Mamy 600 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
małopolskiego (111), 
mazowieckiego (70), 
śląskiego (62), 
pomorskiego (53), 
dolnośląskiego (47), 
lubelskiego (42), 
kujawsko-pomorskiego (35), 
podkarpackiego (34), 
łódzkiego (31), 
podlaskiego (27), 
zachodniopomorskiego (24), 
 
 
wielkopolskiego (20), 
opolskiego (19), 
warmińsko-mazurskiego (13), 
świętokrzyskiego (8), 
lubuskiego (4). 
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Nysa, 84-M Warszawa, 86-K i 54-M Łódź, 63-M Cieszyn, 88-K Tychy, 64-K Przemyśl, 94-K Łańcut, 65-M Konin, 68-M Gdańsk. Większość osób miała choroby współistniejące. 
 
Na Dolnym Śląsku dziś odnotowano 47 nowych przypadków zakażenia.  Dotyczą mieszkańców Wrocławia, Legnicy oraz powiatów: zgorzeleckiego, lubińskiego, bolesławieckiego, trzebnickiego i milickiego. Dotychczas w naszym województwie wykryto 4488 zakażeń. Obecnie na kwarantannie przebywa 2288 osób, pod nadzorem epidemiologicznym jest 231 dolnoślązaków a 82 pacjentów jest hospitalizowanych z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia.
 
Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii: 75 734 / 2 237 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dziś wyzdrowiały 562 osoby a w sumie już 62 110 Polaków pokonało koronawirusa. Liczba aktywnych przypadków wynosi obecnie 11 387(+28 w ciągu doby).

 

opr.plr

foto: pixabay

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Virus to sciema (17 września 2020 4:52)
Virus to sciema. Przez rok nie słyszałem żeby znajomy znajomego lub rodziną w PL i na świecie lub ich znajomi byli chorzy. Na facebooku tysiące znajomych,te tysiace kolejnych tysiace znajomych w roznych miejscach swiata i.... Nikt nie zna nikogo CHOREGO. Tak więc tego...nawet jeśli istnieje nie jest taki groźny.
ja (16 września 2020 22:08)
Cytuję użytkownika: Starszy księgowy
Firmy farmaceutyczne zarobią na szczepionkach około 800 mld dolarów co roku, dla przykładu podam, że budżet Polski wynosi 100 mld dolarów. Teraz już wiecie po co jest ta pandemia, każdego polityka, celebrytę, lekarza można kupić... Izraelu od piątku drugi lock-down jeszcze gorszy od pierwsego...
Roczne PKB Polski to ok. 2 biliony złotych panie księgowy.
zenon (16 września 2020 20:24)
Noblowska myśl
Starszy księgowy (16 września 2020 11:57)
Firmy farmaceutyczne zarobią na szczepionkach około 800 mld dolarów co roku, dla przykładu podam, że budżet Polski wynosi 100 mld dolarów. Teraz już wiecie po co jest ta pandemia, każdego polityka, celebrytę, lekarza można kupić... Izraelu od piątku drugi lock-down jeszcze gorszy od pierwsego...

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Dolny Śląsk  |   Polska  |   koronawirus  |   statystyka  |   covid-19  |   sars cov-2  |   nowe przypadki  |   zakażenia  |   wyzdrowienia  |   zgony  |  

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Siatkarska sobota na Hali Wałbrzyskich Mistrzów

Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij