Menu

Hulajnogą pomiędzy trzema miastami?

Z ciekawym pomysłem wyszedł radny z Boguszowa-Gorc. Zaproponował stworzenie sieci małych pojazdów elektrycznych - skuterów i hulajnóg, z których mogliby korzystać mieszkańcy Boguszowa i gmin, które dołączyłyby do współpracy.

Hulajnogą pomiędzy trzema miastami?
Chodzi o ściągnięcie na nasz teren firmy, która zajmuje się wypożyczaniem elektrycznych hulajnóg i skuterów za pomocą prostej aplikacji mobilnej. Boguszów sam w sobie jest trochę za małym miastem by jakikolwiek duży operator zgodził się tam wejść ale po wstępnych rozmowach z polską firmą okazało się, że gdyby do projektu włączyło się więcej gmin, byłaby szansa na jego realizację.
 
- Myślałem przede wszystkim o Wałbrzychu bo wiedziałem, że firma się zainteresuje naszym terenem pod warunkiem, że wejdzie w to duże miasto. Udało się zorganizować spotkanie również z pomocą przewodniczącego Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju Michała Brody. Był również przedstawiciel Biura promocji z Wałbrzycha, które jest zainteresowane tematem. Po wstępnych rozmowach z naszym obecnym włodarzem, panem Kumorkiem, Boguszów również jest zainteresowany. Chcemy w nietypowy sposób skomunikować nasze miasta. To innowacyjny sposób komunikacji ale tego też potrzebują mieszkańcy - mówi radny z Boguszowa-Gorc Michał Foryś.
 
Zdaniem radnego na przykład jego miasto skorzystałoby na tym otrzymując możliwość korzystania z łatwo dostępnych środków transportu, którymi można dojechać w miejsca, gdzie nie dociera komunikacja publiczna.
 
 
- Boguszów potrzebuje tego nie tylko pod kątem rozrywki ale pozwoliłoby to na transport do miejsc trudno dostępnych, na przykład pod Dzikowiec, gdzie nie dojeżdżają żadne busy - tłumaczy Foryś.
 
Jak przekazał nam kierownik Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak, pomysł jest obiecujący ale wymagałby wcześniejszego przetestowania urządzeń w terenie. Jak wiadomo w Wałbrzychu nie brakuje stromych podjazdów, gdzie skuter poradziłby sobie bez problemu ale są to pojazdy dostępne tylko dla posiadaczy prawa jazdy. Bardziej dostępne hulajnogi z kolei mogą nie poradzić sobie w trudniejszym terenie na przykład na trasie z Wałbrzycha do Boguszowa. Potrzeba by było stworzyć także sieć bezpiecznych parkingów, by pojazdy nie zalegały w przypadkowych miejscach na ulicach. Rozmowy w tym kierunku będą się toczyć. Być może w październiku uda się uruchomić program pilotażowy a jeśli się sprawdzi to pojazdy na stałe pojawiłyby się nie wcześniej niż w marcu.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tutejsza (9 listopada 2020 7:35)
Prosiliśmy o autobus w niedziele i święta to cisza nie ma czym dojechać do pracy to może hulajnoga lub skuter żenada
lu11 (19 września 2020 19:57)
moi drodzy przedzialy 14 ,16 i 18 to sa w pociagach a miasto sie rozwinie dopiero na wiosne jak puszcza sniegi1
K (19 września 2020 11:13)
Cytuję użytkownika: lu11
tak tak my emeryci tego potrzebujemy bedziemy sie bujac na hulajnogach do biedronki na promocje! cha cha!wymysl pan cos innego powodzenia
Nie wszystko co miasto robi musi być dla emerytów. Projekt raczej skierowany jest do osób w przedziale 14(hulajnogi)/18(skutery) - 35. Gmina przede wszystkim powinna się również skupić na młodych ludziach, z racji, że coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża bo w ich mieście „nie ma co robić” lub „miasto nie jest rozwinięte tak, jak inne miasta w Polsce”.
lu11 (17 września 2020 18:59)
tak tak my emeryci tego potrzebujemy bedziemy sie bujac na hulajnogach do biedronki na promocje! cha cha!wymysl pan cos innego powodzenia
P+ (17 września 2020 7:59)
Cytuję użytkownika: P
Tak! Tak! Tak!
Nie! Nie! Nie!
Ja (16 września 2020 19:10)
Szczegolnie z Boguszowa do Gorc ruchliws droga. Co za glupi pomysl.
P (16 września 2020 13:14)
Tak! Tak! Tak!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Boguszów-Gorce  |   Szczawno-Zdrój  |   hulajnogi  |   skutery  |   elektryczne  |   transport  |   komunikacja  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij