Hulajnogą pomiędzy trzema miastami?

Z ciekawym pomysłem wyszedł radny z Boguszowa-Gorc. Zaproponował stworzenie sieci małych pojazdów elektrycznych - skuterów i hulajnóg, z których mogliby korzystać mieszkańcy Boguszowa i gmin, które dołączyłyby do współpracy.

Chodzi o ściągnięcie na nasz teren firmy, która zajmuje się wypożyczaniem elektrycznych hulajnóg i skuterów za pomocą prostej aplikacji mobilnej. Boguszów sam w sobie jest trochę za małym miastem by jakikolwiek duży operator zgodził się tam wejść ale po wstępnych rozmowach z polską firmą okazało się, że gdyby do projektu włączyło się więcej gmin, byłaby szansa na jego realizację.
 
- Myślałem przede wszystkim o Wałbrzychu bo wiedziałem, że firma się zainteresuje naszym terenem pod warunkiem, że wejdzie w to duże miasto. Udało się zorganizować spotkanie również z pomocą przewodniczącego Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju Michała Brody. Był również przedstawiciel Biura promocji z Wałbrzycha, które jest zainteresowane tematem. Po wstępnych rozmowach z naszym obecnym włodarzem, panem Kumorkiem, Boguszów również jest zainteresowany. Chcemy w nietypowy sposób skomunikować nasze miasta. To innowacyjny sposób komunikacji ale tego też potrzebują mieszkańcy - mówi radny z Boguszowa-Gorc Michał Foryś.
 
Zdaniem radnego na przykład jego miasto skorzystałoby na tym otrzymując możliwość korzystania z łatwo dostępnych środków transportu, którymi można dojechać w miejsca, gdzie nie dociera komunikacja publiczna.
 
- Boguszów potrzebuje tego nie tylko pod kątem rozrywki ale pozwoliłoby to na transport do miejsc trudno dostępnych, na przykład pod Dzikowiec, gdzie nie dojeżdżają żadne busy - tłumaczy Foryś.
 
Jak przekazał nam kierownik Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak, pomysł jest obiecujący ale wymagałby wcześniejszego przetestowania urządzeń w terenie. Jak wiadomo w Wałbrzychu nie brakuje stromych podjazdów, gdzie skuter poradziłby sobie bez problemu ale są to pojazdy dostępne tylko dla posiadaczy prawa jazdy. Bardziej dostępne hulajnogi z kolei mogą nie poradzić sobie w trudniejszym terenie na przykład na trasie z Wałbrzycha do Boguszowa. Potrzeba by było stworzyć także sieć bezpiecznych parkingów, by pojazdy nie zalegały w przypadkowych miejscach na ulicach. Rozmowy w tym kierunku będą się toczyć. Być może w październiku uda się uruchomić program pilotażowy a jeśli się sprawdzi to pojazdy na stałe pojawiłyby się nie wcześniej niż w marcu.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno