Robisz to dobrze - pro-zwierzęcy projekt WOK-u

Wałbrzyski Ośrodek Kultury chce nas nauczyć jak robić TO dobrze. Chodzi oczywiście o zadbanie o bezpańskie psy z wałbrzyskiego schroniska.

WOK pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i realizować będzie projekt składający się z wielu ciekawych działań pod wspólnym mianownikiem:
 
- Obracamy się wokół ochrony praw zwierząt i idei "Nie kupuj - adoptuj". Wszystko za pomocą narzędzi, jakie daje sztuka. Będziemy organizować warsztaty fotograficzne dla całych rodzin, które poprowadzi wałbrzyski fotograf Waldemar Łomża. Szalenie ciekawy będzie blok muzyczny, który poprowadzi Nullizmatyk - Patrycujsz "Nullo" Kochanowski. Zbierzemy grupę śmiałków, którzy napiszą piosenkę, stworzą bity, nagrają wszystko w studio. Ta grupa będzie się nie tylko świetnie bawić ale też uczyć i zrobią też coś dobrego dla zwierząt bo oczywiście utwór będzie pod hasłem przewodnim "Nie kupuj - adoptuj" - zapowiada Karolina Jefmańska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 
W ramach działań zaplanowano częste wizyty w schronisku i pracę wolontariacką na rzecz zwierzaków. Projekt startuje w przyszłym miesiącu. Zgłaszać się można już teraz do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. 
 
 
Dyrektor WOK-u zwrócił uwagę, że mimo pandemii, jego instytucja działa aktywnie i spełnia swoje zadania realizując ciekawe przedsięwzięcia, na które w tym roku pozyskano już w sumie 200 tysięcy złotych dofinansowania.
 
- Zakończyliśmy projekt polsko-czeski "Kulturalne Inspiracje". Realizujemy działania w projekcie "Wibracje", za nami wakacyjne działania "Cyrkonia". Obecnie trwa #Projekt Rękodzieło a lada moment ruszymy z "Zielonym Korytarzem". Z okazji jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych nagramy płytę, teledysk i stworzymy okolicznościowe wydawnictwo - wymienia dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz.
 
Więcej informacji o projekcie "Robisz to dobrze" i pełną ofertę Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury znajdziecie na stronie internetowej tej instytucji.
 
 
plr
foto: P.Tokarski, Sz.Łechtański
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno