Reakcja MSWiA na wydarzenia w Jaworzynie Śląskiej. Zapowiedziano zaostrzenie przepisów

W środę w Ministerswie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka. Konferencja była związana z atakiem dwóch mężczyzn na funkcjonariuszy policji, do którego doszło w Jaworzynie Śląskiej. 

Podczas konferencji Mateusz Morawiecki podkreślił, że doszło do bardzo niebezpiecznego zajścia. 

 

- Wydawałoby się, że to zwyczajne wezwanie policji do pewnej sytuacji, okoliczności, która tego wymagała. Widzieliśmy tutaj brutalne pobicie policjantów przez uczestników tego zajścia - powiedział szef rządu - razem z ministrem podjęliśmy decyzję o znaczącym umocnieniu bezpieczeństwa również policjantów, oni powinni być pewni, że takie sytuacje jak ta, którą widzieliśmy tutaj na filmiku, nie mogą mieć miejsca, że państwo polskie za nimi stoi - dodał.

 

Szef MSWiA zadeklarował, że funkcjonariusz, który doznał obrażeń podczas służby, zostanie otoczony odpowiednią opieką i troską zarówno swoich przełożonych, jak i MSWiA.  Zapowiedziano także nagrody dla policjantów za odwagę i profesjonalizm w interwencjach. 

 

- Deklaruję, że do końca miesiąca przedstawię projekt nowelizacji przepisów w tym zakresie, podwyższający kary za te przestępstwa - powiedział Kamiński

 

Nowe przepisy obejmą także dotkliwe kary finansowe, które mają odstraszyć przestępców. 

 

- W ciągu ostatnich lat doszło do 20 tysięcy naruszeń nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Jeżeli chodzi o czynną napaść na funkcjonariusza, mieliśmy około 1,5 tysiąca przestępstw, a jeżeli chodzi o znieważenie funkcjonariusza, mieliśmy około 50 tysięcy przestępstw - powiedział na konferencji Kamiński

 

Więcej na temat pobicia policjantów przeczytasz TUTAJ.

 

szl

źródło: PAP

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno