Odsłonili tablicę i chcą stworzyć Muzeum Szczawna-Zdroju

Fasadę Domu Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju zdobi od dziś tablica pamiątkowa, przypominająca, że powstanie uzdrowiska z prawdziwego zdarzenia to zasługa rodu Hochbergów. Odsłonięcia dokonał książę Bolko, potomek dawnych właścicieli tych ziem. Podczas uroczystości ogłoszono plany stworzenia Muzeum Szczawna-Zdroju.

Wyświetl galerię 1/17
- Przyjechałem tu w towarzystwie członków mojej rodziny, którzy interesują się nie tylko historią Śląska i naszej rodziny ale przede wszystkim historią współczesną. Od wielu lat obserwuję jak dużo się tu dzieje, ile nowych rzeczy się buduje i tego wam gratuluję. Moja rodzina była tu przez wiele lat i to jest piękne, że o tym mówicie i o tym pamiętacie. Ważne jest to, co robimy wspólnie w Europie, że możmy być razem i działać. Dziękuję panu Mykytyszynowi za ideę i to, że możemy razem świętować odsłonięcie tej tablicy - mówił Bolko VI Hochberg von Pless.
 
 
Przy okazji odsłonięcia tablicy ogłoszono, że Szczawno-Zdrój może doczekać się swojego pełnoprawnego muzeum. PIerwszym etapem będzie utworzenie Społecznego Komitetu, który będzie opracowywał całą koncepcję od podstaw. Pierwszym eksponatem, który podarował obecny dyrektor ds. medycznych Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Jacek Gąsiorowski jest pamiątkowa plakieta upamiętniająca 300. rocznicę utworzenia Uzdrowiska Bad Salzbrunn. Dr Gąsiorowski jest także fundatorem odsłoniętej dziś tablicy.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno