20-lecie krzyża na Chełmcu. Uroczysta pielgrzymka już w przyszłym tygodniu

Rocznicę 20-lecia krzyża na Chełmcu wstępnie uczczono pielgrzymką, którą wspólnie zorganizowały dwie wałbrzyskie parafie. Po wejściu na szczyt zorganizowano mszę, której pomysłodawcą był Antoni Raczkowski, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju.

Już w przyszłym tygodniu, również na szczycie odbędzie się pielgrzymka z mszą organizowaną przez Diecezję Świdnicką, której przewodniczyć będzie JE ks. bp prof. Ignacy Dec. 

 

- W tym roku wypada XX rocznica uroczystego poświęcenia przez JE ks. bp, Tadeusza Rybaka największego w Polsce Krzyża św., postawionego na szczycie Chełmca dla upamiętnienia Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa w 2000 r. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy w drodze. Wyjście o godz. 8:30 sprzed kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej na Konradowie. Uwieńczeniem naszego pielgrzymowania będzie sprawowana pod Krzyżem Milenijnym Msza św. w intencji Ojczyzny, by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz Jasnogórskim Ślubom Narodu, o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie JE ks. bp prof. Ignacy Dec.
 
Po Mszy św. na szczycie Chełmca odbędzie się piknik przy ognisku oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

szl

foto: użyczone/ Facebook.com/ Uzdrowiskowa Gmina Szczawno-Zdrój

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno