19-latek okradał komórki i piwnice

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszał 19-letni mieszkaniec Wałbrzycha , którego zatrzymali policjanci Zespołu Wywiadowczego wspólnie z wałbrzyskimi kryminalnymi. Suma strat została oszacowana na ponad 27 tys. złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Młodemu przestępcy grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy wyjaśniali okoliczności kradzieży i kradzieży z włamaniem do piwnic, garaży i komórek, które miały miejsce na terenie naszego miasta w okresie wakacyjnym . Czynności operacyjne, zabezpieczone dowody oraz ślady doprowadziły funkcjonariuszy do ustalenia i zatrzymania sprawcy seryjnych kradzieży. 19-latek został zatrzymany w miniony poniedziałek w miejscu swojego zamieszkania.
 
Zebrany przez funkcjonariuszy z "dwójki"  materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 8 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 27 tys. złotych. Łupem złodzieja najczęściej padały elektronarzędzia, które mógł szybko sprzedać. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia i prowadzą dalsze czynności zmierzające do odzyskania innych skradzionych przedmiotów.
 
 
19-latek  przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno