Warsztaty ekologiczne w RWS Biały Kamień

W Wałbrzychu rozpoczął się cykl spotkań, mających na celu edukację ekologiczną. Kampania wystartowała w Radzie Wspólnoty Samorządowej na Białym Kamieniu. Oprócz wykładów i rozmów, można było wziąć udział w warsztatach. 

Uczestnicy warsztatów mogli wykonać i przekonać się „na własnej skórze” jak działa preparat antybakteryjny na bazie aloesu.
 
- Po raz trzeci mam zaszczyt prowadzić zajęcia dla mieszkańców Wałbrzycha. W tym roku mamy temat „ Nie marnuję – kompostuję. Nie marnuję – odzyskuję”. Będziemy rozmawiać na temat odpadów i tego, co możemy z nimi zrobić. O segregacji mówimy dużo, natomiast musimy coś zaradzić, aby tych śmieci było mniej. Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się śmieci jest ich kompostowanie. Nie zalegają wtedy na składowiskach, tylko możemy z nich zrobić kompost. Metoda znana od wieków. Chcielibyśmy zachęcić mieszkańców Wałbrzycha, aby zakładali kompostowniki, żeby kompostowali odpady organiczne i pozyskiwali super nawóz pod rośliny – mówi Justyna Piwońska z firmy Ekosfera.
 
- Będzie dość ciekawy program. Nie tylko dla naszych mieszkańców, ale i dla miasta Wałbrzycha. Te spotkania będą się odbywały we wszystkich Wspólnotach Samorządowych, które podlegają Gminie Wałbrzych. Jestem z tego dumny i zadowolony, że to pierwsze spotkanie rozpoczęło się na Białym Kamieniu. - mówi radny, Ryszard Nowak.
 
Podczas inauguracji zapowiedziano też projekt związany z budową trzcinowych domków dla pszczół. 
 
- Te owady zapylają. Nie trzeba używać żadnej chemii, ani innych środków, bo one się rozmnożą, będą sobie siedzieć, przezimują i wiosną będziemy mieć zapylone drzewa. To jest bardzo skuteczne i myślę, że rozpiszę ogłoszenia i na tablicy ogłoszeń, na działkach porozwieszam. W przyszłym roku będzie takie spotkanie. Kto będzie chętny z działkowców, będzie mógł przyjść i zobaczyć, jak to zrobić i do czego to może służyć.  - mówi Pani Małgorzata, skarbnik ROD, Biały Kamień. 
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno