Okradali myjnie samochodowe

Kryminalni z wałbrzyskiej komendy wspólnie z policjantami z Boguszowa-Gorc rozbili grupę przestępczą, której członkowie na terenie województwa dolnośląskiego dokonywali kradzieży z włamaniem do automatów na myjniach samochodowych. Do sprawy zatrzymano 3 osoby, którym udowodniono 25 przestępstw, gdzie straty na chwilę obecną sięgają kilkanaście tysięcy złotych.

Od pewnego czasu wałbrzyscy policjanci zajmowali się sprawą włamań do myjni samochodowych, do których doszło na terenie powiatu wałbrzyskiego. Nieznani wówczas sprawcy okradli na myjniach rozmieniarki banknotów oraz pomieszczenia gospodarcze, w których znajdowały się kasetki z pieniędzmi.
 
 
Wałbrzyscy kryminalni wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na podstawie analizy i weryfikacji zebranych na miejscu zdarzenia śladów oraz zabezpieczonych monitoringów, w minioną środę, na terenie Kamiennej Góry zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania do myjni samochodowych. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego w wieku 23, 28 i 29-lat, którzy wcześniej byli już zatrzymywani przez policję i odbywali kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. W tarcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanych przedmioty, które służyły do włamań.
 
 
Śledczy od samego początku przypuszczali, że włamania na naszym terenie to nie jedyne przestępstwa jakich dopuścili się zatrzymani. Zebrany w tej sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 25 zarzutów kradzieży z włamaniem. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mężczyźni  okradali myjnie samochodowe na terenie całego województwa dolnośląskiego m.in. w Oławie, Wrocławiu, Dzierżoniowie, Kłodzku, Jeleniej Górze, Bielawie, Głogowie i Świdnicy, gdzie straty wynoszą kilkanaście tysięcy złotych.  Sprawa ma charakter rozwojowy i trwają czynności zmierzające do ustalenie kolejnych pokrzywdzonych.
 
 
Zatrzymani przyznali się do przedstawionych zarzutów i wyjaśnili, iż z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Prokurator zastosował wobec sprawców dozór policyjny. Mężczyznom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.
 
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno