Dla aktywnych seniorów

Otwarty niedawno dom dziennego pobytu "Oaza Seniora" to nie tylko miejsce, gdzie można bezpiecznie pod fachową opieką zostawić starsze osoby. To także placówka pozwalająca na rozwijanie pasji i aktywne spędzanie czasu przez seniorów.

Jak wynika z licznych rozmów, które przeprowadzili opiekunowie w Oazie Seniora, podopieczni obecnie oczekują od takich miejsc więcej niż jeszcze kilka lat temu. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Oaza Seniora poszerzyła swoją ofertę.
 
- Dom dziennego pobytu Oaza Seniora zaprasza na zajęcia prowadzone przez instruktor terapii zajęciowej i pilates panią Beatę Kowalską-Kaletę - zachęca Ewa Mizgalska, prezes Fundacji Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Feniks w Wałbrzychu.
 
 
Oprócz pierwotnej działalności, która polega na dziennym wsparciu osób wymagających opieki, od 1 października Oaza Seniora zaprasza do skorzystania z oferty dla seniorów aktywnych.
 
- Chcielibyśmy aby seniorzy w naszej placówce realizowali swoje pasje, dokonywali prezentacji swoich pasji i umiejętności. Chcemy by brali udział w zajęciach terapeutycznych ale także kreatywnych czy sportowych, takich jak pilates, nordic walking, gimnastyka. Chcemy ich zachęcić do aktywnego życia towarzyskiego, kulturalnego. Chcemy wspierać seniorów ale również dać im możliwość wspierania się nawzajem - mówi Beata Kowalska-Kaleta, instruktor terapii zajęciowej i pilates w Oazie Seniora.
 
 
Oaza Seniora mieści się na Podzamczu przy ul. Hetmańskiej 5G. Jest prowadzona przez Fundację Feniks, która ma 14-letnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Więcej informacji i harmonogram zajęć znajdziecie na Facebooku Oaza Seniora oraz pod numerem telefonu 577 171 126.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno