34-letni złodziej zatrzymany

10 lat więzienia rozi 34-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który w miniony piątek został zatrzymany w związku z dokonaniem kilka dni wcześniej rozboju. 

 Mężczyzna włamał się do samochodu dostawczego, a następnie zaatakował jego kierowcę. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na 2 miesiące. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.
 
Do zdarzenia doszło 22 września około godziny 9:00 przy ul. Kubeckiego w  Wałbrzychu. Sprawca wykorzystał nieuwagę pracownika rozwożącego towar po sklepach w dzielnicy Nowe Miasto. Kiedy pokrzywdzony zaparkował samochód przy jednym z nich i oddalił się od pojazdu, mężczyzna po uprzednim rozbiciu szyby w „dostawczaku”  dostał się do jego wnętrza i wykradł gotówkę w kwocie blisko 12 tysięcy złotych, wartościowe przedmioty w postaci dwóch telefonów komórkowych oraz dwóch zestawów nawigacji, a także saszetkę z dokumentami.
 
63-letni kierowca szybko zorientował się, że ktoś znajduje się w jego pojeździe i starał się zareagować. Napastnik użył jednak siły w stosunku do pokrzywdzonego, pobił go, a następnie uciekł.
 
Na zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej natychmiast zareagowali policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.
 
Funkcjonariusze szybko ustalili kto jest z nie odpowiedzialny. Ukrywający się mężczyzna wpadł już po trzech dniach  przy ul. Katowickiej w Wałbrzychu. W mieszkaniu 34-latka policjanci znaleźli skradzione nawigacje oraz telefony komórkowe.
 
Podejrzany 34-latek stanie teraz przed sądem. Za kradzież rozbójniczą może trafić za kraty więzienia na 10 lat. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno