Budowa Obwodnicy - utrudnienia na ul. Żeromskiego

Szykują się kolejne utrudnienia w związku z budową Obwodnicy Zachodniej Wałbrzycha. Ulica Żeromskiego będzie na krótkim odcinku jednokierunkowa, dlatego pojedziemy nią tylko w stronę Białego Kamienia.

 
Generalny wykonawca Obwodnicy - firma Budimex przygotowuje się do połączenia ul. Żeromskiego z nowo budowaną drogą, która po otwarciu obwodnicy przejmie rolę łącznika dzielnic Stary Zdrój i Biały Kamień. Prace wymagają jednak ograniczenia ruchu na ul. Żeromskiego, dlatego od najbliższego piątku będzie można nią jechać wyłącznie w stronę ul. Wańkowicza. Odcinek jednokierunkowy wytyczony będzie od skrzyżowania z ul. Kuracyjną do ul. Uzdrowiskowej ale to wystarczy by skutecznie zablokować możliwość przejazdu z Białego Kamienia do Starego Zdroju. Wyjątkiem będą autobusy komunikacji miejskiej.
 
- Będzie możliwość dwukierunkowego układu z sygnalizacją świetlną wahadłową dla komunikacji publicznej. Kierowcy autobusów zostaną wyposażeni w piloty aby kontrolować sygnalizację świetlną tylko na czas przejazdu autobusu w stronę Starego Zdroju - tłumaczy Andrzej Piękny, główny specjalista w Zarządzie Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.
 
 
Przy obecnym układzie i ograniczeniach ruchu z Białego Kamienia do Starego Zdroju lub Śródmieścia dostaniemy się wyłącznie przez ul. Wysockiego, która już teraz jest mocno obłożona a korki przed skrzyżowaniem z ul. Sikorskiego sięgają momentami Starej Kopalni. Można je ominąć przez ul. II Armii i Sobięcin ale trzeba liczyć się z dodatkowymi kilometrami na liczniku. Przypominamy, że już od dawna nie funkcjonuje skrót przez ul. Ludową. Jak długo mogą potrwać te utrudnienia?
 
- Wykonawca zakłada, że taka organizacja ruchu zostanie utrzymana do końca listopada - twierdzi Andrzej Piękny.
 
 
Prawdopodobnie normalny ruch na ul. Żeromskiego już nie powróci. Po włączeniu nowej drogi (jeszcze nie nazwanej ale z planami nadania jej nazwy ul. Europejska) to ona przejmie rolę łącznika dzielnic Biały Kamień i Stary Zdrój a także posłuży jako wjazd na Obwodnicę po jej wybudowaniu. Na styku Obwodnicy i ul. Żeromskiego powstanie przejście dla pieszych, nie będzie jednak możliwości przejazdu samochodem.
 
Jak informuje firma Budimex:
w początkowym etapie wprowadzenia zmian ruchu, gdy nawierzchnia drogowa nie zostanie jeszcze usunięta, będzie możliwość poruszania się na tym odcinku w dwóch kierunkach w godzinach wieczornych (przez ok. 1-2 tygodnie).
 
 
plr
foto: P.Tokarski
schemat organizacji ruchu: Budimex
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno