Edukacja z policjantami w ramach ''Bezpiecznej drogi do szkoły''

Kończy się pierwszy miesiąc roku szkolnego, a wraz z nim akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie działań policjanci z Boguszowa-Gorc odwiedzali znajdujące się w powiecie wałbrzyskim placówki oświatowe, uświadamiając najmłodszych w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać.

Mundurowi w ostatnich dniach odwiedzili m.in. Publiczną Szkołę Podstawową w Mieroszowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach oraz Publiczną Szkołę Podstawowa nr 5 w Boguszowie-Gorcach. Funkcjonariusze opowiadali w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg i na jakie niebezpieczeństwa powinni uważać najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. Przekazali między innymi podstawowe informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. W trakcie rozmów z dziećmi przedstawiono również zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych. Przeprowadzono również ćwiczenia.

„Bezpieczna droga do szkoły” była pierwszym etapem działań wzmożonych w tym zakresie. Drugi etap to akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"

 

- Przypominamy, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni bezwzględnie stosować się do przepisów. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i nie wjeżdżać za sygnalizator kiedy jest to zabronione. Piesi natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni także korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej - informuje wałbrzyska policja

szl

inf. prasowa

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno