Zapraszamy na Turniej Tenisa na Wózkach

Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnoprawnych „Aktywni” zaprasza sympatyków tenisa ziemnego na VII Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach w Szczawnie-Zdroju.

Zawody wpisały się cyklicznie w kalendarz imprez sportowych na szczawieńskich kortach. Będzie to już VII edycja turnieju, jaką udaje się zorganizować przy pomocy lokalnych samorządów oraz sponsorów.
 
- Robimy ten turniej jako kluby dolnośląskie i Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych we Wrocławiu aby zachęcić osoby niepełnosprawne z okolic Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie, choć trzeba przyznać, że jest to jeden z najtrudniejszych sportów dla osób na wózkach. Razem ze mną od siedmiu lat jest też osoba, która trenowała koszykówkę na wózkach - mówi Daniel Wojtarowicz z Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych "Aktywni".
 
 
Jak przyznaje Daniel Wojtarowicz obecnie dostępność sportu dla osób niepełnosprawnych jest o wiele lepsza niż kilka lat temu. Możliwości uprawiania różnych dyscyplin pojawia się coraz więcej.
 
- Przez te lata, odkąd poruszam się na wózku wiele się poprawiło i sport jest o wiele bardziej dostępny. Trzeba tylko chcieć. Wózek, na którym gram pochodzi z klubu a został zakupiony dzięki naszym sponsorom. Najważniejsze są zatem chęci - przyznaje Wojtarowicz.
 
Turniej startuje w najbliższą sobotę o godzinie 9:00. Organizatorzy zapraszają kibiców, choć należy pamiętać o przestrzeganiu zasad sanitarnych. Szczególnie mile widziane są osoby niepełnosprawne, które chciałyby rozpocząć przygodę z tenisem.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno