Wyremontowana sala w PSP nr 10 (FOTO)

Ponad 220 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu będzie mogło skorzystać z wyremontowanej sali gimnastycznej. To nie jedyna zmiana, jaka pojawiła się w placówce. 

W PSP nr 10 wyremontowano parkiet sali gimnastycznej, położono nowe tynki, pomalowano ściany i sufity. Wymieniono stolarkę drzwiową z ościeżnicami we wszystkich pomieszczeniach.  Wykonano nowe posadzki. Położono również  nowe płytki w toaletach. Wymieniono ogrzewanie i wykonano modernizację wodno kanalizacyjną. Wymieniono instalację elektryczną i lampy. Pojawiły się także nowe  urządzenia sportowe i wykonano wentylację w pomieszczeniach zaplecza szatniowo-sanitarnego. Wykonano również toaletę z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych. 

 

- Mamy bardzo dużo nowych rzeczy, ponieważ został wyremontowany obiekt sportowy, czyli sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Sala gimnastyczna jest nam bardzo potrzebna, ponieważ tam mamy zajęcia rozwijające ruchowo. Jak wiemy, dzieciom niepełnosprawnym to jest potrzebne, jak powietrze. Mieliśmy tę salę, ale wymagała ona wkładu i remontów. Dzięki temu, że Ministerstwo Sportu ogłosiło konkurs i w porozumieniu z Urzędem Miasta złożyliśmy akces do tego konkursu. - mówi dyrektor szkoły, Dorota Bogdańska. 

 
W szkole powstała również „Sala Doświadczania Świata”.
 
- Dzieci będą mogły komunikować się za pomocą alternatywnej metody Movie. Dostaliśmy sprzęt (tablety) oraz dodatkowe kształcenie nauczycieli. Sala Doświadczania Świata pozwala dzieciom poznawać świat przez emocje. Wszystkie urządzenia w tej sali działają na nasze zmysły.  - mówi dyrektor szkoły, Dorota Bogdańska. 
 
Celem projektu "Codziennie pewniejsi siebie" jest doskonalnie umiejętności nauczycieli i pedagogów, a także wsparcie psychologiczno-pedagogiczne wobec niepełnosprawnych uczniów.  Celem jest ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkół specjalnych i dostęp do wysokiej jakości edukacji. W ramach projektu zakupiono specjalistyczne pomoce dydaktyczne dostosowane do poziomów niepełnosprawności uczniów. 
 
Całkowity koszt inwestycji to 816 tys zł.  dofinansowaniem z budżetu państwa wyniosło  204 tys.  zł.

 

 

red

foto: WTV

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno