Menu

To nie jest graffiti. Bazgroły muszą zniknąć

Chcąc zadbać o miejską estetykę Straż Miejska w najbliższym czasie mocno skupi się na wyłapywaniu wandali, którzy niszczą elewacje budynków. W planach jest też naprawianie zniszczeń i zamalowywanie szpecących bazgrołów.

To nie jest graffiti. Bazgroły muszą zniknąć
Znakowanie terenu, wyrażanie miłości do ulubionego klubu sportowego czy zwyczajne wulgaryzmy... nie są to "ozdoby", które mieszkańcy chcą oglądać na swoich budynkach.
 
- W ostatnich latach jest to ogromna skala dewastacji budynków i infrastruktury miejskiej. Mowa też o murach oporowych, mostach czyli miejscach, gdzie umieszcza się tak zwane graffiti - mówi Ewelina Wilk z wałbrzyskiej Straży Miejskiej.
 
 
Straż Miejska od kilku lat aktywnie zajmuje się usuwaniem graffiti z infrastruktury miejskiej. Zazwyczaj te działania wspomagane są przez różnego rodzaju organizacje pozarządowe, fundacje i stowarzyszenia, które pozyskują niezbędne materiały malarskie. Rocznie usuwają średnio wątpliwej jakości dzieła z 80 obiektów, głownie z obszarów rewitalizowanych. 
 
- Oprócz tego realizowane są różnego rodzaju akcje prewencyjne. Obecnie na przykład współpracujemy z policją i organizujemy wspólne nocne patrole w celu ujawnienia wandali. Ponadto włączymy za chwilę do akcji mobilne kamery, które będą umieszczane w najbardziej newralgicznych miejscach - zapowiada Ewelina Wilk.
 
 
 
Mieszkańcy Wałbrzycha zgłaszają często do Straży Miejskiej pojawiające się wulgarne napisy, które potem ogląda młodzież. Takie powinny jak najprędzej znikać, więc funkcjonariusze zapowiadają szeroko zakrojoną akcję naprawiania zniszczeń po wandalach.
 
- My jesteśmy w pełnej gotowości i możemy to zrobić ale musimy mieć do tego materiały. Na ten moment nie posiadamy już zapasów farb. Zgłosiliśmy się z prośbą do wałbrzyskich przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych aby wspólnie pozyskać materiały i razem doprowadzić budynki do należnego stanu - dodaje Ewelina Wilk.
 
 
Jeśli ktoś czuje się na siłach by użyczyć ręce do pracy lub przekazać materiały może kontaktować się bezpośrednio ze Strażą Miejską pod numerem telefonu 986.
 
plr
foto: użyczone / Straż Miejska w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19

Komentarze

nie rozumiem gdzie widzicie problem (24 maja 2023 21:18)
do karania,mandatów i grożenia więzieniem wam sie pali,ale dać im upust kreatywności,dać jakiejs ruiny do malowania lub jak na podzamczu garaże to już siedzicie ze spuszczonymi głowami,tak? poza tym,praca MHS'a na sobiecinie jest zajebista i jak to zobaczyłam to jest niczym Prime :D jak chcecie temu zapobiec to stworzcie im srodowisko bo to tez obywatele i przede wszystkim podatnicy obywatele poza płaceniem za bilet 6zł godzina chcą też się rozwijać a graffitti to czesc sztuki ulicznej i potrafi być piękna,ale do tego potrzeba też praktyki bo spray inaczej sie trzyma w dłoni jak ołówek czy marker nie robcie z siebie bohaterów w zepsutym systemie który sami zepsuliście
Waldemar (22 czerwca 2022 9:31)
Co znaczy szanujący się graficiarz? To ten co na garażach na podzamczu bazgrze po ścianach i puszki zostawia po sobie?
Twój Stary 123 (3 października 2020 11:10)
Fajnie fajnie .szkoda że zdjęcia są tylko ze Starego Zdroju i TO NIE JEST GRAFITI. Żaden szanujący się graficiarz nie nabazgrolił by tak na budynku .RRR
Ksiegowy (2 października 2020 22:16)
Grafitti to nie jest, to są tzw.tagi, faktycznie mizerne. Przyczyna bazgrotow jest inna.
Patologia (2 października 2020 19:11)
Już to widzę jak zaczną się łapanki. Idą zimne dni to smutasy z odznakami nawet z samochodu nie będą wysiadać na patrolach nie mówiąc już, że na postoju z włączonym silnikiem dupę grzeją.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   graffiti  |   bazgroły  |   wandalizm  |   wandale  |   straż miejska  |   patrole  |   policja  |  

Poranek z promilami

Wałbrzych — miasto bez dworca autobusowego

Wałbrzych: na których stacjach nie ma dziś paliwa ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij