Mural zamiast jubileuszu
Najnowszy świdnicki mural już cieszy oko - powstał na kamienicy przy placu 1000-lecia z okazji 30-lecia powstania Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Autorem murala jest Robert Kukla. 
Na szczycie nowego muralu stworzonego w odcieniach brązu znajduje się piękna panorama Świdnicy. Na malowidle wyróżnione zostały również inicjatywy stowarzyszenia, jak chociażby Bożonarodzeniowe Koncerty Charytatywne, program „Zalogowani” stanowiący serce projektu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, a także konkursy „Zostań wirtuozem” czy historyczny. Autor wymienił również nagrody przyznawane przez świdnicką organizację – w tym „Diament Wolności”, Statuetki SPIKS czy „Wieczne Pióro”. 
 
Pomysłodawcą i fundatorem muralu jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, a  okazją do jego powstania 30-lecie istnienia tej organizacji biznesowej
(jednej z najstarszej w Polsce).

– Koronawirus pokrzyżował plany naszych obchodów jubileuszowych, planowanych jeszcze na kwiecień tego roku. Choć gospodarka została odmrożona, przy wprowadzeniu odpowiednich zasad sanitarnych i bezpieczeństwa, sytuacja nadal jest trudna. Dlatego postanowiliśmy zrezygnować w najbliższym czasie z gali jubileuszowej i w tym roku uczcić nasze 30-lecie w niekonwencjonalny i artystyczny sposób, który będzie również ozdobą Świdnicy – wyjaśnia prezes SPIKS'u, Andrzej Panas, 
 
Autorem, jak większości wielkoformatowych murali w Świdnicy, jest znany świdnicki artysta plastyk Robert Kukla. Wśród jego niezwykłych prac, które do tej pory zrealizował, znajdują się m.in. portret Andrzeja Wajdy, Ireny Sendlerowej, Tomasza Stańko czy poczet władców Świdnicy. Najnowszy mural – poświęcony Stowarzyszeniu Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich i jego znaczącemu jubileuszowi, znajduje się na kamienicy przy placu 1000-lecia Państwa Polskiego – naprzeciwko, widocznej z oddali, świdnickiej katedry. 
 

 
opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno