Nowe biuro parlamentarne Koalicji Obywatelskiej

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej otworzyli nowe biuro w Wałbrzychu, nieopodal swojej poprzedniej siedziby.

Jednym z największych atutów nowej siedziby jest piękny widok na wałbrzyski rynek ale nie w celu podziwiania widoków odwiedza się biuro poselskie, tylko by porozmawiać z parlamentarzystami.
 
- Biuro będzie codziennie otwarte, nawet dziś spotkałem się z mieszkanką i oczywiście rozmawialiśmy z zachowaniem dystansu i w maseczkach. Można do nas pisać, dzwonić, nie ma i nie było problemu by z nami porozmawiać. Jesteśmy w bardzo ciężkim okresie, kolejny dzień i ponad dwa tysiące zakażeń. Jesteśmy poruszeni tym, że zakaził się Prezydent Wrocławia, Marszałek Sejmu bo to też osoby z którymi współpracujemy. Nie chcemy nikogo narażać ale pandemia nie sprawia, że wszystkie inne problemy ludzkie, społeczne gdzieś znikają. Ludzie potrzebują kontaktu z parlamentarzystami i będziemy dostępni. Jest płyn do dezynfekcji, jak we wszystkich instytucjach. Wygląda na to, że ograniczenia mogą potrwać długo ale ludzie, społeczeństwo i państwo muszą funkcjonować - mówi poseł Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 
 
- Rozmawiając przed naszym spotkaniem, przypomnieliśmy sobie, że w tym lokalu dawniej strajkowali górnicy i udało się wówczas problem rozwiązać. Myślę, że niejeden problem będzie nam się tu udawało rozwiązywać z korzyścią dla mieszkańców. Mamy dogodną lokalizację w pobliżu najważniejszych urzędów, więc będzie nam to bardzo pomocne - twierdzi posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
 
 
- Nasze biura to przede wszystkim porady obywatelskie i prawne. Mieszkańcy korzystają z nich cały czas. Kontakt bezpośredni jest wprawdzie nieco utrudniony ale nasze biura cały czas żyją codziennością mieszkańców - dodaje senatorka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.
 
 
Otwarcie biura nastąpiło stosunkowo późno, zarówno z powodu pandemii jak i faktu, że lokal przed wynajęciem musiała wyremontować gmina.
 
- Ten lokal udostępniliśmy po remoncie również innym organizacjom społecznym. Poza oczywistą sympatią, ten ustawowy obowiązek jaki ma samorząd miejski wobec biur parlamentarnych realizujemy konsekwentnie tam, gdzie tylko zwracają się do nas parlamentarzyści wszystkich możliwych opcji - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Biuro mieści się w budynku przy ul. Moniuszki 2, tuż przy wałbrzyskim Rynku.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno