Takiej siłowni nie ma żadna inna szkoła w Wałbrzychu

Niejedna komercyjna siłownia może pozazdrościć sprzętu jakim dysponuje 4 Liceum Ogólnokształcące. Bieżnie, sala fitness, wolne ciężary i atlasy z pewnością spełnią wymagania uczniów. 

Siłownia kosztowała ponad 400 000 zł z budżetu gminy. Całość inwestycji związanych z remontem szkoły to wiele milionów złotych. 
 
- Skoro mamy mieć tu szkołę sportową, sprawnościową, mundurową, strażacką – to musi być tu właściwe zaplecze do utrzymywania kondycji i sprawności sportowej. Stąd powstał pomysł tej siłowni, która jest wyposażona w sposób niesłychanie bogaty. Prawie stanowiąc konkurencję dla Aqua Zdroju. Chociaż, oczywiście nie chcemy, żeby tak było. Od dyrektora, od jego współpracowników, a ma końcu od uczniów i młodzieży będzie zależało, jak to może być wykorzystane. Zaplecze jest na poziomie europejskim, żeby nie powiedzieć światowym. Byłem na zapleczu klubu Barcelony i muszę powiedzieć, że nie było takiego sprzętu, jak jest tutaj. Mówię to oczywiście pół żartem, ale jest to naprawdę bardzo piękne. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Czy z siłowni będą mogli korzystać ludzie z zewnątrz?
 
- Jest taka możliwość, ale pewnie to nie jest najważniejsze w tym momencie. Tak samo jak basen, który jest udostępniony do korzystania tak i siłownia. Na pewno czas pandemii to nie jest idealny moment na uruchomianie tego, ale pandemia minie. Planowaliśmy to rok, temu i nikomu do głowy nie przyszło, że na siłowni trzeba będzie po każdym użytkowniku wszystko myć. Nie jest to łatwy czas. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Siłownia nie jest jedyną rzeczą jaka pojawi się w szkole. W planach jest również boisko.
 
-  Minęło 40 lat od kiedy szkoła stoi na Piaskowej Górze. Nareszcie spełnia się moje marzenie. Kiedy kończyłem tę szkołę w roku 80-tyM nie było ani basenu, ani sali gimnastycznej. Nareszcie po 40 latach szkoła staje się szkołą sportową. Bardzo za to dziękuję. Myślę, że uczniowie również są wdzięczni. - mówi dyrektor szkoły, Bogusław Kuta. 
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno