140 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku

Mamy 140 nowych przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku, w kraju to 2236 nowych zachorowań, zmarły 2 osoby. Ministerstwo Zdrowia zapowiada zwiększenie liczby miejsc w szpitalach dla osób zakażonych i lepsza koordynacja opieki nad pacjentem na poziomie województwa. 


 
 

 

Nowo zdiagnozowane osoby z Dolnego Śląska pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 5712.
Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w województwie dolnośląskim: 4220.
 
Dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4938,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1146,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 174.
 
Statystyki:
- Szpital Sokołowskiego Wałbrzych: 18 potwierdzonych przypadków,
- Szpital im. J. Gromkowskiego: 88 pacjentów potwierdzonych, 8 na obserwacji, 4 na OIT, 
- SP ZOZ w Bolesławcu: 44 osób z pozytywnym wynikiem, 4 na obserwacji, 4 pod respiratorem; zgon 79l.

Pogotowia Ratunkowe, przewozy dotyczące COVID-19:
 Wałbrzych: 4,  Wrocław: 12 , Legnica 7;

Z powodu koronawirusa w szpitalach w kraju przebywa 3719 osób, u których potwierdzono zakażenie, 263 są pod respiratorem – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. To w porównaniu z poniedziałkiem ponad 500 osób więcej w szpitalach i ponad 40 więcej pod respiratorem.

Resort przekazał, że od początku epidemii wyzdrowiało 74 tys. 158 osób, u których potwierdzono zakażenie. Kwarantanną objętych jest 159 tys. 530 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 19 tys. 933.
 

Zwiększenie liczby miejsc w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem oraz lepsza koordynacja opieki nad pacjentem z COVID-19 na poziomie województwa to niektóre z rozwiązań planowanych przez resort zdrowia.

- W najbliższych dniach minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi plan zmian w zakresie opieki szpitalnej nad pacjentem z COVID-19, obejmujący m.in. zwiększenie liczby miejsc w szpitalach i koordynację opieki – zapowiada rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
 
Dodał, że wydarzenia ostatnich dni - gdy miały miejsce sytuacje, gdy pacjenci z koronawirusem byli wożeni między szpitalami - pokazują, jak ważna jest koordynacja opieki nad pacjentem na poziomie województwa.

adm
foto: pixabay
źrdółko MZ< PAP
redakcja@walbrzyh24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno