Menu

Ponad 200 interpelacji od początku kadencji

Ponownie sprawdzamy aktywność radnych pod względem złożonych interpelacji. Czy w czasie pandemii, gdy kontakt osobisty był mocno ograniczony nadrabiali to, załatwiając sprawy na piśmie?

Ponad 200 interpelacji od początku kadencji
Ostatni raz przyglądaliśmy się interpelacjom w lutym tego roku, niedługo przed wybuchem epidemii w Polsce. Wówczas cała Rada Miejska miała na swoim koncie 135 napisanych interpelacji w tym najwięcej (30) miał na swoim koncie Ryszard Nowak. Od lutego powiększył swoją pulę o kolejnych 15 ale mimo to stracił fotel lidera. Drugi w kolejności radny - Anatol Szpur dołożył 34 interpelacje i ma ich już w sumie 61.
 
Sporo nadrobił jeden z nowych radnych tej kadencji Krzysztof Kalinowski. Pisząc 9 interpelacji z 4. miejsca wskoczył na trzecie wyprzedzając dwóch kolegów i koleżankę z miejsca trzeciego. Obecnie powyżej 10 interpelacji mają jeszcze na koncie Marta Tumidalska (12), Marek Dolat (11), Tadeusz Mazurkiewicz (10) i Rafał Glapiński (10).
Bez zmian natomiast na dole tabeli. Radni, którzy w lutym nie mieli żadnej interpelacji na koncie, nadal nie korzystają z tego typu formy działalności. Łącznie radni napisali od lutego do października 74 nowe interpelacje.
 
 
 
Uczciwie należy jednak przyznać, że w czasie pandemii niektórzy radni zamiast składać pisma angażowali się w działalność charytatywną i pomoc dla potrzebujących. Przypominamy, że nasz ranking dotyczy wyłącznie składanych w Biurze Rady pism a nie pełnego wachlarza możliwości, jakie mają radni w swojej działalności.
 
Jak Wy oceniacie aktywność radnych ze swoich okręgów? Czekamy na Wasze komentarze.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Heniutek (8 października 2020 12:53)
Niektórych poznać po gębie jacy są inteligentni!Jeżeli tylko naciskają guzik to proponuje zatrudnienie jako windowy cieć,tam się może sprawdzą!
Radek (8 października 2020 12:36)
Cytuję użytkownika: Walbrzyszanin
Widać Langer robi dużo krzyku ale jeżeli chodzi o merytoryczna pracę to słabo
Tworzenie interpelacji nie jest merytoryczną pracą bo ta mierzona jest ilością załatwionych spraw mieszkańców ze skutkiem pozytywnym.W tym miejscu przytoczę działalność radnego A.Szpura który jest od dawna jednym z liderów wniesionych interpelacji a merytorycznie to Stary Zdrój jest jedną z najbardziej zaniedbanych i zapuszczonych dzielnic.Dla przykładu podam radnego Bielawskiego który interpelacji ma zero ale jest najbliżej spraw mieszkańców które im na bieżąco załatwia.
szełemej musi odejść (8 października 2020 12:25)
Cytuję użytkownika: Rózga
Cytuję użytkownika: szełemej musi odejść
Duża ilość interpelacji świadczy o braku organizacji, złej pracy i przewidywania problemów Wałbrzyszan przez obu prezydentów.
Jesteś wyjątkowym ;niczym;tam,gdzie powinien być choc cień mózgu,u Ciebie jest -no;wiesz co.
Nawet "ten cień mózgu" zauważa ,że szełemejowe poletko jest bardzo źle zarządzane. Długi ponad przyzwoitość, Mobruk - bez zmian przez lata, upadek małych rodzinnych firm bez pomocy samorządu. Ceny odpadów i wody z kosmosu.
Walbrzyszanin (8 października 2020 12:05)
Widać Langer robi dużo krzyku ale jeżeli chodzi o merytoryczna pracę to słabo
Rózga (8 października 2020 11:04)
Cytuję użytkownika: szełemej musi odejść
Duża ilość interpelacji świadczy o braku organizacji, złej pracy i przewidywania problemów Wałbrzyszan przez obu prezydentów.
Jesteś wyjątkowym ;niczym;tam,gdzie powinien być choc cień mózgu,u Ciebie jest -no;wiesz co.
szełemej musi odejść (8 października 2020 10:48)
Duża ilość interpelacji świadczy o braku organizacji, złej pracy i przewidywania problemów Wałbrzyszan przez obu prezydentów.
Lawinka (8 października 2020 10:41)
Z zestawienia wynika, że najbardziej upierdliwym radnym jest Szpur.
caligula (8 października 2020 10:36)
Ta rada to i tak fikcja. Uchwalenie woli cara zanim on jeszcze ją wypowie.
Ne... (8 października 2020 9:35)
Przecie ta "rada" to fikcja, a ilośc interpelacji nie świadczy o ich pracy, piszą cokolwiek aby nie mieć wyniku 0, bez względu czy mają inne zdanie, wciskają guzik tak jak im krze.....
Tyl (8 października 2020 8:02)
Niektórzy radni pracują!Inni udają ,że pracują!Pytam za co otrzymują wynagrodzenie!Na liście wciąż ci sami leserzy ,przykuci dupa do krzeseł.Nie mają pojęcia po co ich wybrano!Przy najbliższych wyborach wałbrzyszanie pokażą im czerwoną kartkę! Mam nadzieję ,że sami zrezygnują z kandydowania na radnego -nieporadnego!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   radni  |   rada miejska  |   interpelacje  |   aktywność  |  

''Dojna Strefa Ludzi PIS'' — konferencja parlamentarzystów Koalicji...

Pechowa ''13'' - Górnik przegrywa z PGE Turów

Jak żona reaguje, kiedy Janusz idzie się pobawić ptakiem?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij