Menu

Klasa na nauczaniu zdalnym w II LO

Kolejna klasa z wałbrzyskiej szkoły musiała przejść na zdalne nauczanie. Grupa młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego przez 10 dni będzie znów kształcić się przed komputerem. W całym mieście w siedmiu szkołach po kilka klas pracuje w podobnym systemie.

Klasa na nauczaniu zdalnym w II LO
Koronawirusa wykryto u rodzica jednego z uczniów. Ze względów bezpieczeństwa i obowiązujących do wczoraj przepisów, całą klasę skierowano nauczanie zdalne na 10 dni do następnego piątku włącznie.
 
- Młodzież pracuje zgodnie z przyjętym regulaminem, wczoraj na platformie internetowej odbyły się pierwsze zajęcia. Wszystko przebiegło bardzo dobrze. Pozostali uczniowie uczęszczają normalnie do szkoły - mówi dyrektor II LO Robert Wróbel.
 
Z informacji dyrektora wynika, że dziś zmieniły się przepisy i gdyby taka sytuacja pojawiła się teraz, nie byłoby konieczności odsyłania do domów wszystkich uczniów danej klasy.
 
- Tu chodzi o rodzica więc nie było tak zwanego bezpośredniego kontaktu całej klasy. Gdyby w przyszłości się coś podobnego wydarzyło w takiej konfiguracji, to klasa nie miałaby zdalnego nauczania. Odizolowany na kwarantannie musiałby być tylko jeden uczeń - twierdzi Robert Wróbel.
 
Dyrektor jest w kontakcie także z zakażonym rodzicem.
 
 
- Jego stan jest bardzo dobry, nie ma żadnych skrajnych objawów. Rozmawialiśmy kilkakrotnie i jest w bardzo dobrej kondycji - przekazał nam Robert Wróbel.
 
Dyrektor zapewnia, że w szkole przestrzegane są wszelkie zalecenia sanitarne. Obecnie nie ma zakażeń wśród pracowników ani uczniów.
 
Urząd Miejski w Wałbrzychu przekazał nam informację, że obecnie w siedmiu szkołach w Wałbrzychu po kilka klas realizuje naukę w systemie zdalnym.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gość (10 października 2020 18:50)
Klasa jest na kwarantannie a firma tego Pana działa jakby nigdy nic. Może służby na coś się zdają i ogarną tą samowolkę.
Ada (10 października 2020 14:42)
Cytuję użytkownika: Redo
Zamknąć szkoły!Na co czekać! Prowadzić doświadczenia?Kto wie z iloma uczniami mieli kontakt!Zaraza będzie się rozszerzać.Lepiej zapobiegać niż leczyć!Czy tylko w jednej szkole?Jutro będą następne!
Tak, tak, więcej paniki! Jeszcze i jeszcze! A w sklepach się nie krzyżują? A na podwórkach? Co, rodzice nie wiedzą? Na placach zabaw siedzą gromady razem z rodzicami! Co na to szkoła pomoże? Należy nosić maski, myć ręce, zwracać uwagę ludziom, którzy włażą nam na plecy zwłaszcza w kolejkach.
Anna (9 października 2020 0:56)
Dojeżdżam do szkoły (tak jak wielu uczniów) w przepełnionym (zatłoczonym) autobusie!!!(sic!) Jak do takiej sytuacji odnieść hasła porozwieszane w naszym mieście: ZACHOWAJ ODLEGŁOŚĆ?!
ao (8 października 2020 17:04)
wystarczy jeden uczeń zagrożony, kto sprawdzi z kim się kontaktował, na przerwach wszyscy się kotłują, każdy z każdym, nauczyciele wchodza do róznych klas - nie ma możliwości ustalenia tzw. dróg krzyżowania się, bo wszystkie się krzyżują; Świdnica ma być w strefie żółtej, więc i Wałbrzych też powinien
Redo (8 października 2020 14:37)
Zamknąć szkoły!Na co czekać! Prowadzić doświadczenia?Kto wie z iloma uczniami mieli kontakt!Zaraza będzie się rozszerzać.Lepiej zapobiegać niż leczyć!Czy tylko w jednej szkole?Jutro będą następne!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   II LO  |   liceum  |   klasa  |   nauczanie zdalne  |   koronawirus  |   epidemia  |   pandemia  |   sars cov-2  |  

Dziki w Śródmieściu Wałbrzycha, ryś w Jugowie

Prawie 200 kontroli wałbrzyskich autobusów

Wałbrzych: pracownica poczty przywłaszczyła pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij