Pierwsze single tracki w powiecie wałbrzyskim

Coraz bogatsza oferta dla rowerzystów w naszym regionie. Dla miłośników nieco mocniejszych wrażeń na dwóch kółkach w Jedlinie-Zdroju powstały trzy trasy single track.

Nowa propozycja dla rowerzystów uzupełnia ofertę turystyczno-rekreacyjną Jedliny-Zdroju. Trzy trasy single track o łącznej długości 3,5 km ulokowano w sąsiedztwie Czarodziejskiej Góry w Parku Południowym.
 
- Jedlina jest terenem górskim, więc dopracowaliśmy się takiego ośrodka jak ten, w którym jesteśmy ale mamy też Park Active, gdzie między innymi jest skatepark czy pumptrack, o czym wiedzą nasi młodzi rowerzyści i to oni niejednokrotnie podpowiadali, że chcą mieć single track - mówi burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel.
 
 
Jak zapowiada burmistrz warunki do uprawiania turystyki rowerowej dla różnego rodzaju jednośladów będą nadal w Jedlinie rozwijane. Podobnie deklarują włodarze sąsiednich gmin, którzy widzą w tej gałęzi turystyki spory potencjał.
 
- W Wałbrzychu przede wszystkim staramy się połączyć naszymi ścieżkami rowerowymi nasze główne trasy z okolicznymi gminami. Połączenie z Jedliną jest właściwie już gotowe. Połączenie z gminą Walim cały czas się realizuje małymi krokami i w tej chwili jest w trakcie remontu droga wojewódzka z Julianowa i będą tam elementy rowerowe. Chcielibyśmy aby można było bezpiecznie dojechać z Wałbrzycha przez Walim i Jedlinę do Głuszycy. W samym Wałbrzychu mamy też ciekawe trasy w centrum, czyli w Parku Sobieskiego, gdzie niedawno odbywały się zawody rangi europejskiej. Nie są to single tracki ale zbliżone. Nasz region jak najbardziej jest wymarzony do rowerowej turystyki górskiej - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
- Walim jeszcze nie ma single tracka ale zamierzamy mieć. Planujemy nowe trasy pomiędzy Jedliną i Głuszycą a z Wałbrzychem praktycznie jesteśmy połączeni przez Nowy Julianów, wystarczy dopracować kilka części. Na pewno będziemy się łączyć na wysokości ul. Chałubińskiego. Chcemy zrobić trochę więcej dla rowerzystów w okolicy Podlesia - zapowiada wójt gminy Walim Adam Hausman.
 
- Kilometr stąd już mamy taki łącznik tras leśnych i asfaltowych, pomiędzy Wałbrzychem a Głuszycą. To jest u nas od ul. Włościańskiej po ul. Wałbrzyską, Chałubińskiego, Zagórską. Możemy przejechać na ul. Długą, do Pałacu ulicą Zamkową, czy ulicą Dworcową do naszego kompleksu i to jest już taka oferta od zaraz - 15 kilometrów - dodaje Leszek Orpel.
 
Budowa trzech torów kosztowała 166 tysięcy złotych i została w całości sfinansowana z budżetu Jedliny-Zdroju.
 
 
 
opr.plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno