Premiera spektaklu uczniów I LO

W auli I LO – odbyła się premiera spektaklu „Im Puppenhaus” . „W Domu u Lalek” to spektakl przygotowany przez licealistów I LO w ramach projektu Jugendbox finansowanego przez niemieckie Ministerstwo Kultury. 

Produkcja zrealizowana została w krótkiej, barwnej i wyrazistej formie, co czyni ją idealnym spektaklem dla widzów młodszych (jednakże przez okoliczności długotrwałej pandemii zmęczony dorosły widz także może zatopić się z radością w nadzwyczajnym świecie, zapominając o niezbyt kolorowych realiach).
 
 
Przedstawienie nawiązuje do historycznych konwencji teatralnych, jak np. koncepcja sceny pudełkowej, realistyczna przestrzeń, zasada trzech jedności (miejsca, czasu i akcji) czy przerysowana gra aktorska. Spektakl wykorzystuje narzędzia teatru tańca i formy. Całość zainspirowana została utworem „Totentanz” Ferenca Liszta, który wielokrotnie towarzyszy aktorom na scenie.
 
 
Na premierę spektaklu młodzi Aktorzy zaprosili m.in. dyrekcję Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu - Danutę Marosz i Sebastiana Majewskiego, a także przedstawicieli Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Wałbrzychu. Na spektaklu nie mogło też zabraknąć Dyrekcji i Nauczycieli I LO.
 
 
Scenariusz i reżyseria: Magdalena Małowska (tegoroczna absolwentka klasy z maturą międzynarodową w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu)
 
Aktorzy: Julia Bochac, Róża Gregorczyk, Maja Nowińska, Wiktoria Pasterska, Bartosz Rudyj, Hubert Wasilewicz.
 
Dźwięk i światło: Dawid Kobak i Jakub Święch.
 
Opiekunem grupy teatralnej „Pod wiatr” jest Iwona Rudnicka.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno