Pożegnano rok szkolny

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego odbyło się tym razem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu.

Wyświetl galerię 1/12

Wiceprezydent Wałbrzycha, Zygmunt Nowaczyk przyznał, że choć w mijającym roku szkolnym nie brakowało wyzwań, to był to czas bardzo owocny.

- Był to rok bardzo pracowity. Bardzo intensywnie pracowaliśmy nad przygotowaniem sieci szkół, która jest modyfikowana w związku z reformą edukacji od 1 września. Tych zadań było bardzo dużo. Jednocześnie był to rok bardzo udany - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Zygmunt Nowaczyk.
 

 

 

Po wakacjach nowe zadania. Od 1 września w życie wchodzi reforma edukacji, której głównym elementem jest likwidacja gimnazjów. Jak ze zmianami poradzi sobie Wałbrzych?

- Jesteśmy gotowi na reformę, wszystkie zadania, które na nas ciążyły z punktu widzenia prawnego zostały w pełni zrealizowane. W tej chwili we współpracy ze środowiskiem nauczycielskim, z dyrektorami szkół dopracowujemy sprawy związane z pełnym zatrudnieniem nauczycieli. Powiem optymistycznie, że poradziliśmy sobie z problemami związanymi z nauczycielami. Wiem, że w innych regionach część nauczycieli traciła pracę, natomiast u nas udało się łącząc wspólne wysiłki wypracować dobrą pozycję - mówi wiceprezydent.

Wakacje już niebawem, pora zapomnieć o trudach odchodzącego roku szkolnego. Co na to młodzi wałbrzyszanie?

- Ten rok szkolny był bardzo fajny, chociaż czasami było ciężko. Wakacje są już zaplanowane, pojadę nad morze i do Bułgarii - mówi Nadia.

- Było trochę ciężko z matematyką i historią, ale dałam sobie radę. Mam już plany na wakacje. Jadę do Sopotu - mówi Nikola.

- Dobrze wspominam ten rok szkolny, było bardzo fajnie. Miałam trochę problemów z historią. Na wakacje jadę do Ustki – mówi Kinga.

 

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno