Gmina Wałbrzych dofinansuje wymianę okien
Mieszkasz w lokalu komunalnym, nie masz zaległości czynszowych i planujesz wymianę okien, podłóg lub drzwi wejściowych? Pamiętaj, że przysługuje ci dofinansowanie do poniesionych kosztów. W jakiej wysokości i jak się o nie starać?
Dofinansowaniem w ramach tzw. partycypacji w kosztach remontowych objęte są: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej (tylko drzwi wejściowe) oraz wymiana wykładzin (paneli) wraz z płytami podłogowymi.
 
Refundacja przysługuje wyłącznie najemcom lokali stanowiących zasób mieszkaniowy Gminy Wałbrzych, którzy nie posiadają zaległości czynszowych lub zawarli stosowne porozumienie i spłacili już przynajmniej należność główną długu. Jeśli spełniacie te warunki, jest o co się starać.
 
W ramach programu przewiduje się dofinansowanie w kwocie 400 zł za m2 okna przeszklonego, 500 zł za drzwi wraz z ościeżnicą czy 30 zł za m2 wykładziny bądź paneli. Dodatkowo dofinansowaniem objęta jest wymiana płyt podłogowych – również 30 zł za m2.
 
Partycypacja w kosztach będzie zaliczana na poczet opłat czynszowych. O dofinansowanie można ubiegać się jednorazowo dla okien, drzwi i podłóg.
W celu poznania szczegółów Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu zaprasza do kontaktu z Biurami Obsługi Klienta.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno