Menu

Ponad 4 tys nowych zakażeń

Dziś udało się uciąć cykl dziennych rekordów i mamy o ponad tysiąc wykrytych zakażeń mniej niż wczoraj. Łączna liczba ofiar koronawirusa w Polsce przekroczyła 3 tysiące.

Ponad 4 tys nowych zakażeń
Mamy 4 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
małopolskiego (685), 
mazowieckiego (433), 
wielkopolskiego (380), 
śląskiego (354), 
pomorskiego (331), 
podkarpackiego (315), 
łódzkiego (314), 
lubelskiego (304), 
dolnośląskiego (186), 
zachodniopomorskiego (155), 
świętokrzyskiego (152), 
kujawsko-pomorskiego (136), 
opolskiego (123), 
podlaskiego (110), 
warmińsko-mazurskiego (106), 
 
 
lubuskiego (94). 
 
Z powodu COVID19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób.
 
Na Dolnym Śląsku dziś odnotowano 186 nowych przypadków zakażenia.  Dotyczą mieszkańców Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, średzkiego,  wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.
 
Dotychczas w naszym województwie wykryto 6832 zakażeń. Obecnie na kwarantannie przebywa 9037 osób, pod nadzorem epidemiologicznym jest 1574 dolnoślązaków a 251 pacjentów jest hospitalizowanych z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia. Dotychczas wyzdrowiało 4442 dolnoślązaków.
 
Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii: 125 816 / 3004 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dziś wyzdrowiało 1320 osób a w sumie już 80 302 Polaków pokonało koronawirusa. Liczba aktywnych przypadków wynosi obecnie 42510 39 684 (+2826 w ciągu doby).
 
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ksiegowy (11 października 2020 11:39)
Co za brednie lewackie,hehehe

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   koronawirus  |   sars cov-2  |   covid-19  |   zakażenie  |   nowe przypadki  |   statystyka  |   zgony  |   wyzdrowienia  |  

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Siatkarska sobota na Hali Wałbrzyskich Mistrzów

Koszykarska Barbórka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij